فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف سوریه دموکراتیک:‌ آماده ورود به شهر منبج تحت تصرف داعش هستیم

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  شوفان درویش سخنگوی شورای نظامی در منبج سوریه می‌گوید که نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند، آماده ورود به شهر منبج هستند که در تصرف گروه دولت اسلامی موسوم به داعش قرار دارد.

  ائتلاف سوریه دموکراتیک که اکثر آن از شبه‌نظامیان کُرد تشکیل شده است، با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، در روزهای اخیر موفق شد به اطراف شهر منبج پیشروی کند. این پیشروی در پی یک هفته عملیات به منظور بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش از آخرین پایگاه هم مرز خود با ترکیه و همچنین قطع ارتباط این گروه با جهان خارج است.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، شوفان درویش گفت: «ائتلاف سوریه دموکراتیک به اطراف شهر منبج رسیده اما غیر نظامیان در شهر حضور دارند از همین رو فعلا دست نگاه داشتیم. هر گاه بخواهیم می‌توانیم وارد شهر شویم».

  او ادامه داد:‌ «می‌توانم بگویم که آزاد سازی منبج، مساله‌ای حتمی است».

  او تاکید کرد: «هنگامی که زمانش فرا برسد، وارد شهر خواهیم شد».

  ائتلاف سوریه دموکراتیک از واحدهای حمایت از خلق کُرد و جنگجویان عرب تشکیل شده است. این ائتلاف از حمایت آمریکا برخوردار است.

  حضور شبه‌نظامیان کُرد در این گروه و خواسته‌هایی که برای گرفتن استقلال بیشتر در مناطق تحت کنترل خود مطرح می‌کنند، اعتراض‌هایی به ویژه از سوی اپوزیسیون سوریه و ترکیه در پی داشته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران