فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. حضور نیروهای سپاه پاسداران ایران در جنگ فلوجه با شعارهای فرقه‌ای

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  ويديویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حضور نیروهایی از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را در جنگ فلوجه در کنار نیروهای عراقی نشان می‌دهد.

  یکی از نیروهای سپاه پاسدران ایران که به نظر می‌رسد دوربین تلفن‌ همراهش را به سمت خود و نیروهای پشت سرش گرفته، به زبان فارسی می‌گوید که «ظهر جمعه است و ما در عملیات آزادسادی فلوجه هستیم، من ایرانی هستم»، سپس یک شبه نظامی پشت سر این فرد می‌گوید: «ما عراقی هستیم». پس از آن این گروه شروع بر سر دادن شعارهای فرقه‌ای می‌کنند.

  حضور شبه‌نظامیان شیعه عراقی موسوم به «حشد الشعبی» در عملیات آزادسازی فلوجه از تصرف شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، انتقادهای فراوانی تا کنون برانگیخته است. گزارش‌های پی در پی درباره نقض حقوق غیرنظامیان فراری از فلوجه، اعدام برخی از آن‌ها و همچنین بمباران شهر به گونه‌ای که شمار زیادی از غیر نظامیان کشته شده‌اند، باعث شد خواست‌ها برای دور نگاه داشتن شبه‌نظامیان «حشد الشعبی»‌ از عملیات فلوجه، بالا بگیرد.

  پیش از این حضور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در یکی از جبهه‌های فلوجه، انتقادهای بسیاری برانگیته بود تا جایی که ابرهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق مجبور شد به این مساله واکنش نشان داده و بگوید سلیمانی، مستشار نظامی دولت عراق است.

  اکنون ما به نظر می‌رسد انتشار تصاور حضور نیروهایی از سپاه پاسداران در عملیات فلوجه و نگرانی از تبدیل این نبرد، به یک نبرد فرقه‌ای تمام عیار، باعث شدت گرفتن انتقادها شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران