فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عقب‌نشینی داعش از خطوط مقدم جنگ در شمال غرب سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  دو منبع در اپوزیسیون و دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گویند که شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، چهارشنبه ۸ ژوئن از خطوط مقدم جنگ با نیروهای اپوزیسیون در شمال حلب، عقب‌نشینی کردند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که عقب‌نشینی ناگهانی داعش از روستاهای تحت تصرف خود در اطراف شهرک مارع، نشان از آن دارد که این گروه، تاب مقاومت در برابر حملات نیروهای اپوزیسوین سوریه را ندارد.

  نیروهای اپوزیسیون سوریه روز چهارشنبه موفق شدند محاصره روستای کفر کلبین توسط شبه‌نظامیان داعش را بشکنند. این روستا در جاده مرتبط کننده اعزاز با مارع قرار دارد. اعزاز در نزدیکی مرزهای ترکیه قرار دارد.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که به نظر می‌رسد داعش نمی‌تواند همزمان در چند جبهه بجگند. او افزود که نیروهای اپوزیسیون سوریه، به ورود به شهر اعزاز نزدیک می‌شوند.

  یک منبع در اپوزیسیون سوریه هم می‌گوید که عقب‌نشینی شبه‌نظامیان داعش از منطقه سریع بود و نیروهای ارتش آزاد سوریه، جایگزین آن‌ها شدند.

  نیروهای اپوزیسیونی که در شمال سوریه با شبه‌نظامیان داعش در حال نبرد هستند، از کشورهای مخالف بشار اسد کمک دریافت می‌کنند.

  در شمال شرق سوریه نیز ائتلاف سوریه دموکراتیک متشکل از جنگجویان کُرد و عرب نیز که از سوی آمریکا پشتیبانی می‌شود، موفق شده شهر منبج را به طور کامل محاصره کند. این شهر در تصرف داعش قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران