فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افزایش درخواست ها برای کنار کشیدن «حشد شعبی» از جنگ فلوجه

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  در ادامه درگیری های فلوجه در عراق و افزایش نقض حقوق بشر که شبه نظامیان موسوم به حشد شعبی علیه آوارگان غیر نظامی انجام می دهند، اعتراض ها برای دور نگه داشتن این نیروها از عملیات آزاد سازی و بازخواست عاملان قتل و شکنجه آورگان، افزایش یافت.

  صباح الکرحوت، رئیس شورای استان الانبار خواستار دخالت حیدر العبادی نخست وزیر عراق و سلیم الجبوری رئيس پارلمان این کشور جهت کنار گذاشتن شبه نظامیان حشد شعبی و جلوگیری از هر گونه اصطکاک با مردم استان الانبار شد.

  از سوی دیگر، حامد المطلگ عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمانی و نماینده استان الانبار، در گفتگو با العربیه، اظهاراتی که نقض حقوق بشر در فلوجه را اعمالی فردی توصیف می کنند، محکوم کرد.

  سازمان ملل روز سه شنبه جنایت ها علیه آوارگان غیر نظامی فلوجه را محکوم کرد. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر به گزارش هایی که آنها را موثق استناد کرده و گفته که شماری از مردان و نوجوانان اهل فلوجه از سوی شبه نظامیان حشد شعبی، مورد شکنجه قرار گرفته اند.

  زید رعد الحسین کمیساریایی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل، در بیانیه ای گفته که شاهدانی از فلوجه چگونگی دستگیری آوارگان توسط شبه نظامیان حشد شعبی و نقض های حقوق بشری در این شهر را توصیف کرده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران