فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارائه طرح چهار ماده‌ای هیئت دولت یمن برای متوقف کردن درگیری‌ها در تعز

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  هیئت دولت یمن برای مذاکرات صلح در کویت روز یکشنبه 5 ژوئن یک طرح چهار ماده ای را برای متوقف کردن جنگ و درگیری در تعز به فرستاده سازمان ملل برای یمن ارائه داد.

  به گزارش العربیه، منابع حکومتی یمن اعلام کردند که موضوع جلسه روز یکشنبه 5 ژوئن هیئت دولت بر موضوع نقض آتش بس، کارشکنی‌ها و کشتار غیر نظامیان توسط شبه نظامیان حوثی در استان تعز متمرکز بود

  طبق این گزارش هئت دولت طی ملاقاتی مفضل با اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل، کارشکنی و تعدی حوثی‌ها علیه مردم تعز را بررسی کردند.

  گزارشگر العربیه، در کویت گفت که هیئت دولت پیشنهادهایی را برای حل مشکلات امنیتی، نظامی و انسانی در استان تعز به فرستاده سازمان ملل ارائه داد این پیشنهادها عبارتند از:

  الف:خروج کامل شبه نظامیان حوثی از همه مناطق استان تعز و متوقف کردن تمام عملیات نظامی و تعدی علیه شهروندان در این استان بویژه در مرکز منطقه الوازعيه.

  ب: باز کردن تمام راه های منتهی به شهرستان تعز برای آارسال کمک های انسانی تحت نظارت کمیته های فعالیت های بشردوستانه محلی با هدف کاهش درد و رنج اهالی تعز.

  ج:گسترش قدرت کمیته‌های نظامی ناظر بر آتش بس در استان تعز و تعیین همه اعضای این کمیته‌ها از فرزندان این استان به هدف درک بهتر موقعیت شهر و خواسته های اهالی این استان.

  د: خارج کردن خودروهای نظامی سنگین شبه نظامیان حوثی از منطقه اطراف شهر تعز و حومه برداشتن موانع امنیتی و مراکز بازرسی از اطراف شهر.

  طرح پیشنهادی هیئت دولت یمن همچنین از حوثی‌ها خواسته است که نقشه مناطق مین گذاری شده در مناطق استان و درهای ورودی به شهر تعز را در اختیار دولت داده تا یک تیم متخصص برای از بین بردن آنها تشکیل شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران