فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار آمریکا به بغداد: جنگ فلوجه داعش جدیدی را بوجود خواهد آورد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روزنامه «ساندی تایمز»، در گزارشی از هشدار مقامات نظامی آمریکایی به دولت عراق مبنی بر اینکه حملات بازپس گیری فلوجه، شاید به ظهور نسخه دیگری از گروه «داعش» بیجامد، خبر داد.

  این روزنامه در گزارش خود گفته است : «در حالی که حیدر العبادی نخست وزیر عراق نسبت به اجتناب از فرقه گرایی ضمانت داده است، آمریکا نیز نگرانی خود را از از بوجود آمدن نسخه جدیدی از داعش در عراق به دلیل خشم سنی ها، در صورت پیروزی نیروهای عراقی در فلوجه، ابراز داشته است.»

  بر اساس این گزارش، العبادی به رغم مقاومت عناصر داعش، هفته پیش گفته است که ظرف چند روز آینده، پرچم عراق در داخل فلوجه برافراشته خواهد شد.

  »ساندی تایمز« افزود که نیروهای عراقی و شبه نظامیان و نیروهای ائتلاف ، در مقابل 900 نفر از عناصر داعش در داخل فلوجه صف آرایی کرده اند. این در حالی است که هم اکنون 50 هزار نفر مردم فلوجه درون این شهر هستند.

  بر اساس برخی گزارش های نظامی آمریکایی، عناصر داعش، برای جلوگیری از پیشروی نیروهای مهاجم، اطراف شهر را مین گذاری کرده اند. همچنین برخی منازل در فلوجه مملو از مواد منفجره شده است که در صورت ورود نظامیان این منازل منفجر شده و نیمی از منطقه را ویران خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران