فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خادم حرمین شریفین: در سختی‌ها و آسودگی‌ها در کنار مسلمانان خواهیم بود

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، در پیامی حلول ماه مبارک رمضان سال عام 1437هـ را به ملت پادشاهی عربی سعودی و مسلمانان جهان تبریک گفت.

  پیام خادم حرمین شریفین را دکتر عادل الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی قرائت کرد. متن پیام به این شرح است:

  بسم الله الرَّحمن الرَّحيم

  ستایش از آن خدای جهان است که در کتابش می فرماید:«شهرُ رمضانَ الذي أُنزِلَ فيهِ القرآنُ هُدىً للنَّاسِ وبَيِّناتٍ من الهُدى والفُرقانِ فمنْ شهِدَ منكُمُ الشَّهرَ فليَصُمْهُ»، (ماه رمضان كه در آن قرآن فرو فرستاده شده است كه مردم را راهبر و دارای دلايل آشكار هدايت و ميزان تشخيص حق از باطل است پس هر كس از شما اين ماه را درک كند بايد آن را روزه بدارد.)

  سلام و درود خداوند بر بهترین خلقش، سرور و پیامبر ما محمد بن عبدالله و بر خاندان و صحابه و پیروان وی تا روز قیامت باد.

  برادران و خواهران در پادشاهی عربی سعودی، برادران مسلمانم در سراسر جهان، السَّلام عليكم و رحمت الله و بركاته، حلول این ماه را به شما تبریک می‌گویم.

  خدای بلند مرتبه و عظیم را به خاطر فرا رسیدن این ماه پر برکت، ماه قرآن، رحمت، غفران و رهایی از آتش، سپاس گزاریم. خدایی که نعمت‌های ظاهری و باطنی را به ما عطا فرمود. خداوند جل و علا را به خاطر خیر، فضل، جایگاه و رفعتی که به این سرزمین اختصاص داده سپاس می‌گوییم. این سرزمین محل نزول وحی است، از اینجا بود که مشعل‌های نبوت برای هدایت‌ به حق مبین آغاز شد. خداوند این سرزمین را سرزمین حرمین شریفین و قبله‌گاه مسلمانان قرار داد که روزانه پنج بار در نمازهای خود در هر کجا که باشند، روز و شب، رو به سوی آن می‌کنند و خواستار رحمت خداوندی می‌شوند.

  ای مسلمانان در شرق و غرب جهان، ماه رمضان امسال در حالی فرا می‌رسد که امت اسلامی بیش از هر وقت نیازمند عملی شدن اهداف این ماه عظیم است، آنهم با خلوص در عبادت خدایی که شریکی ندارد. در عمل و عبادت صادقانه‌تر از روزه برای نشان دادن اخلاص در برابر خداوند عز و جل وجود ندارد. چه راست گفت خداوند سبحان و تعالی در حدیث قدسی که فرمود"تمام اعمال فرزند آدم از آن اوست به جز روزه که از آن من است و خود پاداشش را می‌دهم و روزه سپر است..."همچنین امت ما، امت اسلامی، شایسته است تا فرموده ارشادگر پیامبر صَلَّى اللهُ عليهِ و سَلَّمَ را الگو ساخته که گفت، "مسلمانان اعضای یک پیکرند، اگر عضوی به درد آمد، همه جسد با بیقراری و تب دست به گریبان خواهد شد".

  پادشاهی سعودی، از زمان تاسیس توسط ملک عبدالعزیز آل سعود، -رحمت وسیع خداوند بر او باد-، وحدت امت اسلامی و تلاش برای یکپارچگی عربی و اسلامی را همواره هدف خود قرار داده است و اصرار دارد تا برای تحقق آن هر آنچه را در توان دارد، به کار بندد. رهبری و ملت ما به این هدف والا پایبند خواهند ماند، شادی مسلمانان ما را شاد می‌کند و غم آنان ما را اندوهناک می‌سازد. ما با قرار گرفتن در کنار مسلمانان در بازسازی شکستگی باروی امت و موجودیتش که برایمان عزیز است، سهیم هستیم و در اندوه و شادی با آنان هستیم.

  ماه رمضان، ماه رحمت است، ما در این ماه به یاد داریم که سراسر جهان از بلای تروریسم در همه انواع و شکل‌های مختلفش، رنج می‌برد، هر قدر که انگیزه‌های خبیث آن گوناگون باشد، در نهایت انحرافی از فطرت طبیعی به شمار می‌آید که میان حق و باطل تفاوتی قائل نمی‌شود، به تعهدی پایبند نیست، حرمت‌ها را پاس نداشته، با گذر از مرزهای کشورها در روابط آنها نفوذ کرده، میان دوستان و مداراگران اختلاف انداخته، پدر و فرزندش را از یکدیگر دور ساخته، بین خانواده‌ها تفرقه انداخته و گروه‌ها را از یکدیگر جدا ساخته است.

  به درستی که اسلام دین رحمت، رافت، محبت و میانه‌روی است که به صلح، عدالت و دوری از خشونت و تندروی فرا می‌خواند، ما از خداوند می‌خواهیم که در این ماه مبارک به امت اسلامی و همه جهان کمک کند تا این بلا را ریشه‌کن ساخته، نابود کنند. از خداوند سبحان مسئلت دارم تا به ما یاری، کامگاری و پایداری عطا فرموده، نماز، روزه و اعمال صالح ما را بپذیرد. هر سالتان آکنده از خیر و برکت باد.

  والسلام عليكم ورحمت الله و بركاته.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران