.
.
.

تک‌تیراندازان داعش آوارگان غیرنظامی فلوجه را هدف قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تک تیراندازان گروه تروریستی داعش، آوارگان فلوجه عراق را که قصد عبور از رودخانه و فرار از این شهر را دارند، هدف قرار می‌دهند که در پی آن چندین نفر جان خود را در رودخانه از دست دادند.

خبرنگار العربیه.نت از غرق شدن 13 آواره از اهالی منطقه الحصی در جنوب فلوجه که اکثرا زن و کودک هستند خبر داد. این افراد تلاش می کردند خود را به ساحل منطقه عامریه که در کنترل نیروهای عراقی است برسانند.

شاکر العیساوی رئیس شورای محلی در منطقه العامریه اعلام کرد که بخش اورژانس بیمارستان العامریه اجساد 13 نفر که بیشتر آنها زن و کودک هستند، دریافت کرد. این افراد با خانواده های خود تلاش می کردند از رودخانه فرات عبور کنند که توسط گروه داعش مورد هدف قرار گرفتند.

از سوی دیگر، دستگاه مبارزه با تروریسم عراق، اعلام کرد که با پیروزی های به دست آمده در «الصقلاویه» فلوجه به طور کامل در محاصره نیروهای عراقی درآمده و حومه های این شهر کاملا آزاد شده اند.

در همین حال، مقاماتی از استان الانبار، از وقوع یک فاجعه انسانی برای صدها خانواده آواره در مناطق عامریه فلوجه در صورت نرسیدن کمک ها خبر داد.

فیصل العیساوی، از جامعه جهانی، سازمان های حقوق بشری و دولت عراق خواست فورا کمک های انسان دوستانه خود را به موج آوارگان اهالی فلوجه ارسال کنند.

او گفت که اردوگاهها، منازل و مدارس از خانواده ها پر شده و هم اکنون با کمبود مواد غذایی روبرو هستند.