.
.
.

کویت:هیئت دولت یمن چشم‌انداز بازگرداندن دولت قانونی را به ولد الشیخ ارائه داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیئت دولت یمن برای مذاکرات صلح در کویت شامگاه پنجشنبه 3-6-2016 جلسه‌ای با اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل برگزار کرد.

هیئت دولت در این جلسه دیدگاه سیاسی خود را نسبت به مسئله بازسازی نهادهای دولتی و از سرگیری روند سیاسی ارائه داد.

هفته گذشته هیئت دولت با هیئت نمایندگی حوثی‌ها در باره مسائل مربوط به نهادهای نظامی دولت مانند ارتش و پلیس به توافق رسیده‌اند.

در همین حال یکی از اعضای هیئت مذاکره کننده دولت اظهار داشت که چشم انداز دولت برای روند انتقال سیاسی قدرت بر پایان دادن به کودتای حوثی‌ها و صالح وهمه اثرات ناشی از آن تاکید دارد.

وی افزود که روند سیاسی یمن در چارچوب ابتکار عمل کشورهای همکاری خلیج، نتایج گفت گوی ملی و قطعنامه شماره 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد عملی خواهد شد.

هیئت دولت یمن در جلسه روز پنجشنبه خواستار بر داشتن گام‌های مهمی مانند تحویل سلاح به نهادهای نظامی دولتی و پایان دادن به همه موانع سیاسی و امنیتی ناشی از کودتای نظامی حوثی‌ها و بازگرداندن اقتدار دولت مشروع و حاکمیت قانون بر سراسر مناطق کشور با هدف ایجاد فضای سیاسی مناسب برای انتقال سیاسی شد.

هیئت مذاکره کننده دولت، در این جلسه تشریح کرد که انقال سیاسی در یمن با پایان دادن به کودتای نظامی حوثی ها و صالح آغاز می شود.

همه نیروهای سیاسی و احزاب یمن در پروسه انتقال سیاسی که با برگذاری رفراندم برای تدوین قانون اساسی جدید و آماده سازی برای انتخابات طبق قانون اساسی جدید، شرکت خواهند کرد.