.
.
.

یمن..پشتیبانی شورای همکاری و پرونده اسرا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل در امور یمن بر ضرورت آزادی اسرا یمنی تا پیش از حلول ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

او در گفتگو با تلویزیون العربیه گفت که آزادی اسرا برای برقراری صلح در یمن بسیار حساس است و نشاندهنده حسن نیت طرفهای درگیر در این بحران و توجه به خواسته خانواده ها در آستانه حلول ماه مبارک است.

از سوی دیگر، عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج روز چهارشنبه با ولد الشیخ احمد دیدار کرد و پشتیبانی این شورا را از تلاشها برای حل بحران یمن و پایان دادن به مناقشات اعلام نمود.

منابع مطلع گفتند که الزیانی قرار است با هیات نمایندگی دولت یمن و هیات نمایندگی کودتاچیان بطور جداگانه ملاقات کند و پیشرفت مذاکرات صلح را مورد بحث قرار دهد.

نماینده سازمان ملل متحد از طرفهای درگیر در بحران یمن خواست تا گذشت کنند و منافع مردم یمن را برتر از هر چیز دیگر قرار دهند و برای پایان دادن به رنج مردم هرچه زودتر یک راه حل جامع برای این بحران بیابند.

پیشرفت نسبی در پرونده اسرا

ولد الشیخ گفت که در اجلاس کویت تا کنون سه دوره مذاکرات با هیات نمایندگی دولت یمن و شبه نظامیان داشته تا راه حل صلح و توافق جامع را مورد بررسی قرار دهد.

ولد الشیخ گفت که کمیته آزادی اسرا تشکیل و مشغول بررسی نام و هویت اسرای دو طرف و جدول زمانبندی آزادی آنهاست.

علاوه بر این عبدالملک المخلافی، وزیر خارجه یمن، فاش کرد که هیاتهای نمایندگی با نماینده سازمان ملل در باره عقب نشینی و تحویل اسلحه به توافق رسیدند، و این باوجود برخی اظهار نظرها از سوی رهبران کودتاچیان در مورد عدم دستیابی به توافق است.