.
.
.

هسته العوامیه..در ارتباط با حزب الله لبنان و عضوگیری تویتری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس احکام بدوی صادره از سوی دادگاه تخصصی جزایی در ریاض، عوامل هسته العوامیه در مورد اقدام به قتل تعدادی از مقامات امنیتی و افراد غیرنظامی، مشارکت در عملیات خشونت آمیز در استان قطیف و ارتباط با حزب الله لبنان و آموزش نظامی هنگام بازدید از پایگاههای حزب الله در لبنان محکوم شدند.

بر اساس مدارک بدست آمده از متهم ردیف 10، او با نام های غیرواقعی در فیسبوک و تویتر حسابهای متعدد باز کرده، و همچون گروه تروریستی داعش از طریق یک شبکه عنکبوتی، به عضوگیری برای عملیات تروریستی و تبلیغات دست زده بود.

دادگاه به بررسی 400 اتهام وارده به 24 عضو گروه مسلح تشکیل شده در روستای العوامیه پرداخت، و رای به آزادی یکی از آنها داد، و 9 نفر را به زندانهای از 3 تا 15 سال و 14 نفر را به اعدام محکوم کرد.

بر اساس کیفرخواست، متهم ردیف دهم، که به اعدام محکوم شده است، فردی است که برنامه سفر افراد به لبنان را طرح ریزی می کرد و ترتیب ملاقات آنها با عوامل حزب الله لبنان را می داد.

او همچنین مسئولیت ساخت بمب و اداره سایت فیسبوک به نام "نهضت جوانان آزاد" را نیز به عهده داشت، که 900 عضو داشته و از طریق موبایل "بلکبری" اخبار مربوط به تظاهرات و راه پیمایی ها ، و دعوت به شورش را برای اعضا ارسال می کرد.

دادگاه 12 مورد اتهامی را ثابت کرده و متهمان را به اعدام محکوم نمود. این موارد اتهامی عبارت اند از نقل و انتقال اسلحه، حمله به نیروهای امنیتی، ارتباط با رسانه های خارجی، انتشار اخبار گمراه کننده از رویدادهای استان القطیف، و تشویش افکار عمومی از طریق انتشار ویدیو و تصاویر درشبکه های اجتماعی و تشویق به شورش.

متهم ردیف پانزدهم، مسئول هماهنگی بین اعضا از طریق موبایل بلکبری و دعوت به تظاهرات و راه پیمایی و انتشار ویدیو و عکس های ضد دولتی بود.

اتهامات وارد به این گروه یادآور ارتباط انفجار الخبر در سال 1996 با حزب الله لبنان است که حمله به ساختمان وزارت دفاع سعودی منجر به کشته شدن 19 آمریکایی، و زخمی شدن 384 نفر شد که 147 نفر از آنها شهروند سعودی بودند، و 118 نفر بنگلادشی ، 109 نفر آمریکایی، و 4 نفر مصری، اردنی، اندونزیایی و فیلیپینی بودند.