.
.
.

صندوق سرمایه گذاری سعودی 3.5 میلیارد دلار سهام از شرکت Uber خریداری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری سعودی و شرکت مسافربری «Uber» برای سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلار به تفاهم رسیدند.

این سرمایه گذاری، در چارچوب تصمیم شرکت مسافربری «Uber» در جذب سرمایه گذاری های کلان صورت می گیرد. خرید سهام از «Uber»، بزرگترین سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری سعودی پس از اعلام چشم انداز 2030 پادشاهی سعودی به شمار می رود. با خرید این سهام، صندوق سرمایه گذاری سعودی، یکی از اعضای شورای اجرایی شرکت حمل و نقل مسافر «Uber» خواهد شد.

ترافيس كالانیک مدیر اجرایی شرکت «Uber» در این زمینه گفته است:« تجربه ما در پادشاهی عربی سعودی، نمونه زیبایی از چگونگی تحقق بهره مندی مسافر، رانندگان و شهرها از شرکت «Uber» است. ما از اعتماد به سرمایه گذاری صندوق سعودی قدردانی می کنیم و از اصلاحات اقتصادی و اجتماعی اعلام شده از سوی پادشاهی حمایت می کنیم.»

شرکت حمل و نقل مسافر «Uber» در 9 کشور و 15 شهر در خاورمیانه و شمال آفریقا فعالیت می کند. این شرکت در داخل پادشاهی سعودی نیز خدمات خود را در شهرهای ریاض، جده، مکه مکرمه، مدینه منوره و منطقه شرقیه ارائه می دهد.

از زمان آغاز به فعالیت شرکت «Uber» در سال 2009، این شرکت در 400 شهر جهان، مشغول به فعالیت است و خدمات خود در زمینه ارایه خدمات مسافران و رانندگان توسعه داده است.