.
.
.

تصاویر درز شده از عراق.. فرماندهان «حشد شعبی» با لباس پلیس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«العربیه» به تصاویری دست یافته که نشان می دهد فرماندهان گروه شبه نظامی حشد شعبی، با لباس پلیس اتحادی در مناطق درگیری در فلوجه حضور دارند.

به گزارش منبع العربیه، به این افراد که تحت رهبری سرهنگ حیدر معروف به ابو ضرغام در جبهه های فلوجه حضور دارند، سلاح های سنگین تحویل شده است. هادی العامری، فرمانده حشد الشعبی، پیشتر به حیدر یا ابو ضرغام درجه سرهنگی در پلیس داده بود و او را به لشکر ویژه بازگردانده است.

گفتنی است که شبه نظامیان بدر، عصایب اهل حق، سید الشهداء و حزب الله عراق و خراسانی، که از سوی ایران حمایت می شوند و تحت رهبری قاسم سلیمانی قرار دارند، در جنگ الصقلاویه در نزدیکی الفلوجه و روستاهای اطراف به شکل مستقیم وارد شده اند.

هادی العامری یکی از رهبران بلند پایه حشد شعبی، چند روز پیش اعلام کرده بود که الصقلاویه «ریه دوم» فلوجه را درخواهد آورد. این اظهارات به دنبال آن است تا نشان دهد که حشد شعبی به پیروزی هایی بیش از نیروهای عراقی و دستگاه مبارزه با تروریسم دست یافته است.

بر اساس گزارش های منابع میدانی، در دو روز اخیر جنگنده های ائتلاف بین المللی در درگیری های فلوجه حضور نداشته اند که بر اساس برخی تحلیلگران نشان دهنده ناخرسندی آمریکا از حضور حشد شعبی در جنگ آزاد سازی فلوجه است.

منابع میدانی گفته اند که شماری از جنگجویان داعش، از جنوب فلوجه به شمال آن که محل حضور حشد شعبی است، حرکت کرده اند.

تحلیگران بر این باورند که قاسم سلیمانی تلاش می کند تا در فلوجه به پیروزی هایی که تاکنون از تحقق آنها در سوریه و عراق ناکام مانده است، برسد و این به معنی اختیارات بیش از حد شبه نظامیان در جنگ فلوجه است.