.
.
.

یمن..نام 6390 زندانی بر روی میز مذاکرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش شاهدان عینی مذاکرات صلح کویت در حال پیشروی است، و کمیسیون اسرا و زندانیان اعلام کرد که طرفین نام 6390 زندانی را به اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل در امور یمن تسلیم کردند.

منابع نزدیک به مذاکرات صلح گفتند که هیات مذاکره کننده دولت یمن نام 2630 نفر از زندانیان خود را که در سرلیست آن نام سرلشگر محمود الصبیحی، وزیر دفاع، قرار دارد به ولد شیخ احمد تسلیم کرده است. این افراد از 25 مارس 2015 توسط نیروهای کودتاچیان زندانی شده اند. از سوی دیگر کودتاچیان نیز نام 3760 نفر را که در راس آنها سرتیپ احمد علی عبدالله صالح، فرزند رئیس جمهوری مخلوع قرار دارد، به نماینده سازمان ملل ارائه کرده اند.

اولین گروه قبل از رمضان

منابع دولتی روز یکشنبه اعلام کردند که کمیته زندانیان هم اکنون مشغول بررسی لیست زندانیان است تا زمینه آزادی اولین گروه از آنها را تا پیش از رسیدن ماه رمضان آماده کند. گفته می شود که اولین گروه شامل 1000 زندانی خواهد بود.

این کمیته همچنین مشغول هماهنگی با صلیب سرخ بین المللی است تا مکانیسم و جدول زمانبندی آزادی زندانیان را تهیه کند.

اسماعیل ولد شیخ احمد اعلام کرد که مذاکراتی را با هیات مذاکره کننده کودتاچیان در روز شنبه داشته تا چگونگی عقب نشینی شبه نظامیان و خلع سلاح و آغاز مذاکرات سیاسی و بازسازی نهادهای دولتی را مورد بررسی قرار دهند.