.
.
.

بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) وابسته به ایران 17 سنی را در فلوجه سر برید

هیئت علمای‌عراق: حشد الشعبی خط مشی فرقه‌گرایانه ایران را در عراق اجرا می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

17 شهروند عراقی سنی در منطقه کرامه در اطراف فلوجه روز شنبه 28 مه به دست شبه نظامیان بسیج مردمی یا «حشد الشعبی » وابسته به ایران در شرق فلوجه به طور فجیعی کشته شدند.

شبه نظامیان موسوم به حشد الشعبی که از سوی سپاه پاسداران ایران شاخه برون مرزی حمایت می شوند این افراد را به اتهام وابستگی به داعش بازداشت و سپس در ملاء عام سر بریدند.

شبه نظامیان حشد الشعبی که دیدگاهی فرقه‌گرایانه ای نسبت به سنی‌ها دارند ، تمام مساجد سنی‌ها در اطراف فلوجه را ویران کردند.

اقدامات حشد الشعبی در تخریب مساجد سنی ها و اعدام 13 جوان در الکرامه در اطراف فلوجه با محکومیت اغلب نهادهای مدنی حقوق بشری و مذهبی در عراق شده است.

هیئت علمای عراق، با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایت های «حشد الشعبی» در تخریب مساجد و قتل عام سنی ها اعلام کرد که شبه نظامیان حشد الشعبی و کسانی که آن نهاد را اداره می کنند، به بهانه مبارزه با داعش خط مشی فرقه‌گرایانه ایران در عراق را اجرا می کند.

فرماندهان سنی در نیروهای عراق نیز با محکوم کردن این اقدامات «جنایتکارانه » حشد الشعبی مورد حمایت ایران اعلام کردند که این اقدامات هیچ تفاوتی با اعمال جنایتکارانه داعش ندارد.

در همین حال صباح الكرحوت، رئیس شورای استانی انبار، در تماس با العربیه گفت:« عصائب اهل الحق شاخه ای از حشد الشعبی، اقدام به تخریب مسجد بزرگ کرامه کردند.

این عناصر فرقه گرا همچنین مسجد ابراهیم حسین در منطقه رشاد در شرق فلوجه، مسجد بزرگ الروفه را سوزانده و خانه های مسکونی را غارت کردند.

جنایات حشد الشعبی باعث شد که فرماندهی کل ارتش عراق برای جلوگیری از خطر جنگ فرقه‌ای ‌دستور خروج فوری آنها از مناطق فلوجه را صادر کند و این مناطق آزاد شده را به فرماندهی عملیات بغداد، و بسیج قبایل سنی عراق تحویل دهند.