فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الجبیر: با بریتانیا بر سر مقابله با مداخله ایران در امور منطقه اتفاق نظر داریم

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی، گفت که با فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا بر سر ضرورت پایان دادن به مداخله ایران در امور منطقه اتفاق نظر دارد. جبیر تاکید کرد ایران با حمایت از تروریسم، و شبه نظامیان سوریه و عراق خود را بیش از پیش در منطقه منزوی کرده است.

  جبیر در نشست خبری با همتای بریتانیایی خود در جده در روز یکشنبه گفت که اعزام شبه نظامیان ایرانی به عراق قابل قبول نیست، و این باعث افزایش تنشها در این کشور می شود. او همچنین افزود که ایران با امضا نکردن توافقنامه مراسم حج خواستار ایجاد هرج و مرج در این مراسم شده است.

  او در ادامه گفت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج از بزرگترین سرمایه گذاران در بریتانیا، و یکی از خریداران سلاحهای بریتانیایی هستند.

  وزیر خارجه سعودی همچنین آخرین تحولات یمن و مذاکرات صلح در کویت را به اطلاع همتای بریتانیایی خود رساند، و گفت که بحران یمن در حال پایان یافتن است و بازسازی این کشور آغاز می شود.

  هاموند نیز بر همکاری اقتصادی بریتانیا با کشورهای شورای همکاری تاکید کرد و نقطه نظرات دو کشور را همسو خواند. هاموند گفت که نسبت به زیاده روی های موشکی ایران بی تفاوت نخواهد ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران