فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف آمریکایی به حمله جدید نیروهای کرد در عراق کمک می‌کند

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  یک سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا گفت که نیروهای نظامی این ائتلاف به نیروهای پیشمرگه کرد عراق در حمله به داعش برای تصرف چندین روستا در شرق شهر موصل کمک می کنند. شهر موصل پایگاه اصلی داعش در عراق است.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، چندین سرباز مشغول بارگیری یک خودروی زرهی در خارج روستای حسن شامی در چند کیلومتری خط مقدم جبهه بودند. آنها از خبرنگاران خواستند تا عکسبرداری نکنند.

  آنها به زبان انگلیسی سخن می گفتند اما ملیت آنها مشخص نبود. رویترز پیشتر گزارش داده بود که این سربازان آمریکایی هستند، اما این موضوع هنوز بطور رسمی تایید نشده است.

  سرهنگ استیو وارن، سخنگوی نیروهای ائتلاف در بغداد به خبرگزاری رویترز گفت: "آمریکا و نیروهای ائتلاف عملیات مستشاری برای کمک به پیشمرگه های کرد انجام می دهند." او گفت نمی تواند ملیت سربازانی که خبرنگاران دیده بودند را مشخص کند.

  او گفت: "آنها ممکن است آمریکایی، کانادایی و یا از سایر ملیت ها باشند."

  نیروهای پیشمرگه روز یکشنبه حمله به نیروهای داعش در روستاهای اطراف موصل را آغاز کردند. این روستاها در سر راه اربیل به موصل واقع شده اند. صدای تیراندازی در این مسیر شنیده می شود، در حالیکه هلی کوپترهای آپاچی در آسمان پرواز می کنند. در بیانیه شورای امنیت اقلیم کردستان آمده است که روستای مفتی در این روز آزاد شده است.

  شهر موصل با 2 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهری در عراق و سوریه است که در تصرف داعش می باشد. در عملیات روز یکشنبه حدود 5500 نیروی پیشمرگه شرکت دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران