فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • منبع نظامى یمنی به العربیه: صالح وحوثى‌ها اغلب اسناد و مدارک امنیتی را از بین بردند

  همکاری حوثی‌ها و القاعده در المکلا

  منبع: الرياض – هدى الصالح

  یک منبع عالی رتبه نظامی یمنی در یک مصاحبه‌ای اختصاصی با العربیه گفت، شمار زیادی از افراد وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن و شبه نظامیان حوثی در شهرستان المکلا در کنار القاعده می جنگند .

  طبق این منبع شمار زیادی از افراد گارد ریاست جمهوری که از صالح و فرزندش آن را فرماندهی می کنند، در حالی که در کنار شبه نظامیان القاعده در المکلا علیه نیروهای دولت قانونی یمن می جنگیدند، توسط نیروهای ارتش و مقاومت مردمی به اسارت درآمدند.

  به گزارش العربیه، این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت:«عبدالله صالح همیشه از القاعده برای منافع شخصی خود استفاده می کرد به طوری که این مسئله برای همه یمنی ها آشکار است واکنون دیگر نیازی به دلیل هم ندارد».

  وی افزود :«صالح شمار زیادی از رهبران القاعده که در زندان‌های ضالع، عدن، اب، تعز و صنعا زندان بودند، آزاد کرد».

  اما در رابطه با سازماندهی، قدرت القاعده در المکلا این منبع گفت:« متاسفانه آمار دقیقی از حجم تحرکات و قدرت القاعده در مکلا نداریم.هنگامی که شبه نظامیان حوثی‌ و صالح نهادهای دولتی از قبیل نهادهای امنیتی و غیره را اشغال کردند همه مدارک را از بین بردند وبسیاری از اسناد که حاوی اطلاعات دقیق امنیتی در باره القاعده و غيره بود را مخفی کردند».

  او گفت:«وی گفت اطلاع دقیقی از عناصر القاعده و از کدام کشور هستند در دست نداریم این اطلاعات پس از خرابکاری های حوثی و صالح هنگام اشغال المکلا همه از بین رفت با همه این مشکلات دولت قانونی یمن با کمک ائتلاف عربی تلاش می کند که یمنی‌ها از بیگانگان که به القاعده وابسته اند را از همدیگر جدا کنند».

  این منبع نظامی در باره مشارکت نیروهای دولت امارات متحده عربی و پادشاهی سعودی علیه القاعده در المکلا گفت:«جنگ و درگیری در المکلا هنوز ادامه دارد این منطقه منطقه بزرگی است و تقریبا یک سوم یمن را تشکیل می دهد. برخی عناصر القاعده هنوز انجا حضور دارند و اینک ارتش و نیروهای امنیتی دولت قانونی یمن آنها را دنبال می کند».

  این منبع نظامی گفت:«مرحله بعدی یک جنگ سراسری علیه القاعده در تمام مناطق یمن خواهد بود. القاعده با کودتای حوثی‌ها و صالح و نابود کردن نهادهای امنیتی و اطلاعات یک فرصت طلایی پیدا کرد و توانست دایره نفوذش را گسترش دهد».

  منبع نظامی در باره ملیت عناصر القاعده که اخیر توسط ارتش یمن در منطقه المکلا اسیر شدند، گفت:« از ملیت های مختلفی تشکیل شدند اما دولت یمن برای اثبات هویت آنها در حال تحقیق و بررسی است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران