فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار العبادی در باره «خطرناک‌تر شدن اوضاع» در بغداد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز جمعه 27 مه 2016 نسبت به آنچه را که «خطرناک‌تر شدن اوضاع توسط گروه‌های خاص در شهر بغداد» توصیف کرد، هشدار داد.

  العبادی گفت:«دولت دستورهای لازم به وزارت کشور در مورد حمایت از شهروندان و اموال عمومی و خصوصی را صادر کرده است».

  به گزارش تلویزیون العربیه، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که برخی گروه‌های خاص امروز جمعه به دنبال دامن زدن به خطراتی هستند که اوضاع کشور را بدون توجه به شرایط جنگی تهدید می‌کند».

  بر اساس این بیانیه، العبادی به عنوان نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح در شرایطی که نیروهای نظامی و فرماندهی عملیات بغداد مشغول آزادسازی فلوجه هستند، دستورهای لازم را به وزارت کشور برای حمایت از شهروندان و دارایی‌های عمومی و خصوصی در بغداد صادر کرده است.

  در این بیانیه آمده است:«هر گونه ایجاد ناآرامی غیر قابل قبول است، به ویژه اینکه روز جمعه گذشته برخی عناصر نفوذی در میان معترضان به نیروهای امنیتی تعرض کردند و به ساختمان‌های دولتی یورش بردند».

  نخست وزیر عراق، روز پنجشنبه از معترضان خواسته بود که تظاهرات خود که قرار است جمعه امروز برگزار شود به بعد از آزادسازی فلوجه از اشغال «تروریست‌های» داعش موکول کنند.

  نیروهای امنیتی عراق در حال پیشروی به سمت شهر فلوجه هستند و بعد از درگیری‌های سنگین با عناصر تروریستی داعش این شهر را محاصره کرده‌اند.

  وزارت دفاع عراق روز پنجشنبه طی بیانیه از مرحله دوم عملیات آزادسازی شهر فلوجه مرکز استان الانبار و تحقق اهداف ترسیم شده نیروهای نظامی این کشور خبر داد.

  عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد.

  نیروهای امنیتی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزادسازی فلوجه مشارکت دارند.

  شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که در زمستان سال 2014 به اشغال تروریست‌های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران