فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ابراز خوشبینی کویت به مذاكرات یمنی‌ها براى رسيدن به صلحى جامع

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شیخ خالد سلیمان الجارالله، معاون وزیر امور خارجه کویت بعد از ظهر روز جمعه 27 مه ابراز خوشبینی کرد که طرف‌های یمنی برای پایان دادن به درگیری‌های جاری در این کشور به توافق رسیدند.

  در همین حال اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن، تاکید کرد، ادامه درگیری‌ها در یمن ساختاراقتصادی، این کشور را نابود کرده است.

  فرستاده سازمان ملل پیشنهاد داد تا برای نجات یمن یک کمیسیون اقتصادی تشکیل شود.

  كارشناسان مى سیاسی امور یمن می گویند، به نظر می‌رسد که مذاکرات یمن اکنون از فضای بدبینی خارج شده و وارد مرحله‌ خوشبینی شده است.

  معاون وزیر خارجه کویت هنگام ورودش به بریتانیا که در چارچوب یک ماموریت ویژه انجام گرفته، با لحنی خوشبینانه، پیامی مثبت از نتایج مذاکرات یمنی‌ها در کویت داده است.

  جارالله در یک مصاحبه مطبوعاتی در باره مذاکرات صلح در یمن گفت :« مذاکرات یمن از مرحله جزئیات خارج شده و وارد ریشه های اصلی بحران شده است.

  وی افزود:« مذاکرات در حال حاضر در مسیر صحیح خود قرار گرفته است زیرا دو طرف در باره زمینه های مشترک با هم به توافق رسیدند.

  وی اظهار داشت :«زمینه‌های مشترک طرف‌های یمنی را به همدیگر نزدیک کرده است این نزدیک در دیدگاههای مشترک می تواند به یک توافق جامع برای پایان دادن به فاجعه جنگ در یمن کمک کند.

  از سوی دیگر احمد عبید بن دغر، نخست وزیر یمن تاکید کرد، هیئت دولتی این کشور مذاکرات صلح در کویت را ترک نخواهد کرد. چرا که دولت همیشه برای رسیدن به صلحی پایدار تلاش می کرد . اما صلح جامع و پایدار تنها از طریق اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت، پایبندی به نقشه راه ارائه شده از کشورهای همکاری خلیج و نیز نتایج گفت و گوهای ملی میان یمنی میسر خواهد شد .

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران