فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف بین‌الملل: شبه‌نظامیان شیعه وارد فلوجه نخواهند شد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  کلنل استیف وارن سخنگوی ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا گفت که نیروهای دولتی عراق و جنگجویان سنی هستند که در چارچوب عملیات آزاد سازی شهر فلوجه، وارد این شهر خواهند شد.

  به گزارش العربیه، کلنل وارن تاکید کرد که شبه‌نظامیان شیعه موسوم به حشد الشعبی، هیچ نقش جنگی در عملیات نخواهند داشت، پشت دروازه‌های شهر خواهند ماند و به هیچ وجه وارد فلوجه نخواهند شد.

  سخنگوی ائتلاف بین‌الملل ادامه داد که حدود ۴ هزار تن از جنگجویان عشایر سنی در عملیات فلوجه حضور دارند و آن‌ها به همراه نیروهای امنیتی عراقی، شهر را از داعش باز پس خواهند گرفت.

  او همچنین هرگونه هماهنگی میان ائتلاف بین‌الملل و شبه‌نظامیان حشد الشعبی را رد کرد و گفت که جنگنده‌های ائتلاف، از این شبه‌نظامیان، حمایت هوایی نمی‌کنند.

  در روزهای اخیر، فیلم‌هایی ویدیویی از حضور شبه‌نظامیان شیعه در اطراف فلوجه منتشر شد. این شهر سنی‌نشین است و در روزهای اخیر، انتقادهای زیادی درباره مشارکت این حجم از شبه‌نظامیان شیعه در این عملیات مطرح شد.

  منتقدان، شبه‌نظامیان شیعه را به «انتقامگیری مذهبی» از سنی‌ها متهم می‌کنند و می‌گویند که این شبه‌نظامیان، در مناطقی دیگر همچون تکریت، اقدام به انتقام‌گیری از ساکنان کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران