فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انهدام چند هلیکوپتر و خودرو نظامی روسیه توسط داعش

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  شبکه خبری بین‌المللی BBC، تصاویری ماهواره‌ای منتشر کرده که می‌گوید متعلق به حمله هفته گذشته شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، به نیروهای روسیه در یکی از پایگاه‌های هوایی واقع در مرکز سوریه است.

  این گزارش افزوده است که این پایگاه هوایی که تی-۴۰ نام دارد، در ۶۰ کیلومتری شهر تدمر (پالمیرا) قرار دارد. این شهر سال گذشته به تصرف شبه‌نظامیان داعش در آمد اما در سال جاری، نیروهای دولتی با کمک نیروهای روس، موفق به باز پس گیری آن شدند.

  این گزارش می‌افزاید که در حمله شبه‌نظامیان داعش، یک واحد کامل هلیکوپترهای جنگی که چهار فروند بودند و حدود بیست کامیون نظامی روسیه، منهدم شدند.

  بنا بر این گزارش با استناد به شرکت آمریکایی استرانفور که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات فعالیت می‌کند، احتمالا این حمله توسط شبه‌نظامیان داعش صورت گرفته است.

  به گفته این‌شرکت، به نظر می‌رسد که این حمله، با پرتاب موشک‌های آر‌-پی-جی صورت گرفته و احتمال می رود، موشک‌ها به مخزن سوخت پایگاه اصابت کرده و باعث آتش‌سوزی گسترده شده‌اند.

  البته داعش نیز در خبری که در ارگان رسمی خود (خبرگزاری اعماق) منتشر کرده، مسئولیت مستقیم انهدام این تجهیزات روسی را بر عهده نگرفته و به آتش‌گرفتن آن‌ها اشاره کرده است.

  وبسایت متعلق به یک گروه مخالف دولت روسیه به نقل از مقامات سوری گفته است که آتش سوزی گسترده در بخش سوری این پایگاه باعث آتش گرفتن مخزن سوخت شد و آتش به خودروهای مستقر در این محل سرایت کرد. مقامات روسی و سوری در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران