.
.
.

عراق...آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه از دست داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حیدرعبادی نخست وزیر عراق شامگاه یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه از چنگ گروه داعش را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه از بغداد عبادی با اعلام آغاز عملیات گفت:«به مردم عراق وعده می دهیم که پرچم این کشور دوباره در فلوجه به اهتزاز درمی آید و پرچم‌ سیاه بیگانگان که این شهر را اشغال کرده‌اند پاره پاره کرده و به دور خواهیم انداخت».

عبادی سرلشکر عبدالوهاب الساعدی را به عنوان فرمانده عملیات آزاد سازی شهر فلوجه انتخاب کرد.

وی در پیام تلویزیونی خود گفت:« نیروهای دولتی دوباره کنترل این شهر را همانند دیگر روستاها و شهرها که سربازان ما پیشتر با حمایت همه قشرهای مردم عراق پس گرفته‌اند، به دست خواهند گرفت.

عبادی در صفحه فیسبوک خویش داعشی‌ها را به شکستی جبران ناپذیر وعده داد و گفت ساعت صفر رسید و زمان آزاد سازی فلوجه و پیروزی سرنوشت ساز فرا رسیده و راهی جز فرار برای داعش باقی نمانده است.

این شهرِ مهم در استان انبار و تقریباً 70 کیلومتریِ غرب بغداد، پایتخت عراق واقع شده و از سال 2014 در کنترل شبه نظامیان داعش قرار دارد.

نیروهای عراقی اخیراً شهر رطبه در استان انبار را از تروریست‌ها پس گرفته‌اند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز در بیانیه‌ای آغاز این عملیات را تایید کرد.

گروه داعش در ژوئن 2014 با پیشروی در عراق، کنترل بخش‌هایی از شمال و غرب این کشور را در اختیار گرفت. نیروهای عراقی با پشتیبانی نیروی هوایی موفق شده‌اند بخش‌های قابل توجهی از این مناطق را از چنگال این گروه تروریستی آزاد کنند.