فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار در کویت نسبت به بمب‌گذاری‌های تروریستی در ماه رمضان توسط حزب‌الله و حشد الشعبی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روزنامه کویتی «السیاسه» شنوبه ۲۱ ماه مه نوشت، از مقام‌های امنیتی «بلندپایه» اطلاعاتی دریافت کرده که می‌گوید دستگاه‌های امنیتی، گزارش‌هایی محرمانه از برنامه ریزی حزب‌الله لبنان با همکاری نیروهای حشد الشعبی عراق (شبه‌نظامیان شیعه عراقی) برای انجام حملات بمب‌گذاری در ماه رمضان دریافت کرده است.

  حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان حشد الشعبی عراق، از سوی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شوند.

  این روزنامه افزوده است که دستگاه‌های ذی‌ربط کویتی، این گزارش‌ها را جدی گرفته و تحقیقات خود را در این زمینه برای بازداشت اعضای هسته‌هایی که برای این حملات برنامه ریزی می‌کنند، آغاز کرده‌اند.

  روزنامه «السیاسیه» ادامه داده است که بنا بر اطلاعات رسیده، حزب‌الله توانستند، چند هسته از افراد مقیم در کویت را سازماندهی کند که برخی از آن‌ها از بدون (کسانی که تابعیت ندارند) هستند؛ این افراد از راه یک عراقی دارای قرارداد با ارتش کویت با نام «ع.م.ع» و فرزندش که در حشد الشعبی است، جذب شده‌اند.

  این روزنامه افزوده است که این «توطئه شیطانی» از مدت‌ها پیش در حال چیده شدن است، به گونه‌ای که برای آن یک اتاق عملیات در منطقه السماوه عراق پایه‌گداری شده است. این اتاف عملیاتی، نقشه‌ها و اطلاعات جغرافیایی پایگاه‌های نظامی، دولتی، فرودگاه‌ها، مراکز حساس و مساجد را، جمع آوری کرده است.

  بنا بر گزارش‌هایی که «السیاسه»‌ دریافت کرده، ارتشی عراقی، حدود یک سال پیش درگذشت، اما اداره ویژه در ارتش کویت برای متوقف کردن حقوق او که به حدود ۲ هزار دینار کویتی است، در جریان مرگش قرار نگرفت. بنا بر این گزارش، بخش زیادی از حقوق این شخص، برای تامین هزینه‌های طرح، هزینه شده است.

  این روزنامه افزوده است که فرزند این عراقی ارتشی، هم‌اینک تکمیل طرح را در دست دارد و اقدام به رساندن نیروهای حزب‌الله لبنان به کویت از راه قاچاق، به منظور آمادگی برای آغاز عملیات می‌کند.

  به گفته منابع امنیتی، طراحان عملیات، موفق به سازماندهی چند هسته شده‌اند؛ یکی از افراد جذب شده، روحانی شیعه و خطیب یک مسجد کویتی است و «ک.د.ع» نام دارد. او به طور مکرر به ایران و عراق می‌رود و یک بار هم با «ر.ک»‌ از فرماندهان حزب‌الله لبنان در منطقه السماوه عراق دیدار کرده و اطلاعاتی در اختیارش قرار داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران