فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفت آمریکا با پیشنهاد روسیه برای انجام حملات مشترک در سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کردند که بعید است واشنگتن و مسکو حملات مشترکی در سوریه انجام دهند ولی آن‌ها راه‌های هماهنگی بیشتر برای حفظ توافق آتش‌بس در این کشور را بررسی می‌کنند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که هیچ توافقی با مسکو درباره حملات مشترک در سوریه انجام نشده است.

  باوجود این، وی افزود: «ما نظرات خود را با روس‌ها بررسی می‌کنیم و پیشنهاد ایجاد راهکارهایی برای نظارت و هماهنگی بیشتر برای توقف اقدامات خشونت‌زا در سوریه ارائه شده است».

  کربی درباره این راهکار‌ها جزئیاتی بیان نکرد.

  این سخنان در پاسخ به پیشنهاد وزیر دفاع روسیه است. سرگئی شویگو،، وزیر دفاع روسیه روز جمعه ۲۰ مه اعلام کرد که کشورش به ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده آمریکا که گروه‌های تروریستی داعش و النصره را در سوریه مورد حملات هوایی خود قرار می‌دهد، پیشنهاد کرد، از ۲۵ ماه مه هر کس به برقراری آتش بس در سوریه پایبند نباشد مورد هدف بمباران هوایی روسیه و ائتلاف بین المللی قرار خواهد گرفت.

  روسیه همچنین پیشنهاد کرد، کاروان‌های حمل سلاح که از مرزهای ترکیه وارد سوریه می‌شود نیز مورد هدف قرار گیرد.

  وزیر دفاع روسیه، گفت: «این پیشنهاد با هماهنگی نظام سوریه وکار‌شناسان نظامی آمریکایی در عمان پایتخت اردن بحث و بررسی شد».

  به نظر می‌رسد مخالفت آمریکا با پیشنهاد مسکو، اختلاف دو کشور بر سر طرف نقض کننده آتش‌بس باشد.

  در حالی که آمریکا دولت بشار اسد را متهم به نقض آتش‌بس می‌کند، روسیه مخالفان حکومت سوریه را به نادیده گرفتن آتش‌بس متهم می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران