.
.
.

فرماندهی مقاومت مردمی یمن خواستار بکارگیری گزینه نظامی علیه حوثی‌ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال کارشکنی‌های مکرر حوثی‌ها در کویت و به تعلیق در آمدن گفتگوها در کویت، شورای عالی مقاومت مردمی یمن روز جمعه 20 مه 2016 از دولت قانونی این کشور خواست تا مذاکره با کودتگران را متوقف کرده و برای بیرون راندن کودتگران و بازگرداندن دولت و نهادهای به گزینه نظامی روی آورد.

شورای عالی مقاومت مردمی یمن، ضمن بیهود خواندن مذاکره با شبه نظامیان حوثی‌ و صالح، گفته است که هدف کودتگران از این مذاکره تنها وقت کشی و بازسازی و آرایش مجدد نیروهایشان در مناطق مختلفی که در آن از مقاومت و ارتش ملی یمن شکست خورده‌اند.

عبدالله الشندقی سخنگوی شورای مقاومت مردمی، گفت:«مذاکره با حوثی‌ها یعنی اعطای کودتگران فرصت و زمان بیشتری برای ترتیب اوضاع به هم ریخته آنهاست واین مسدله زمان پایان دادن به این قائله و هزینه بازگرداندن نهادهای دولتی و بازسازی کشور را دو برابر می کند».

الشندقی از دولت یمن خواست تا هر چه زودتر به این مذاکرات بی نتیجه پایان دهد و برای یکسره کردن کار کودتگران به گزینه نظامی روی آورد.

وی افزود:« برای جلوگیری از رکود کامل اقتصادی، سقوط قیمت ارز کشور وافزایش قیمت‌ مواد غذایی و فرآورده های نفتی همه از نتایج کودتای حوثی‌ها و صالح است».

گفتنی است که کشور کویت این روزها شاهد تلاش‌های زیادی برای نجات دادن مذاکرات صلح یمن بوده است به طوری که امیر کویت شخصا مداخله کرده و طرف‌های یمنی را به خویشتن داری دعوت کرده است.

اسماعیل اولد شیخ نماینده سازمان ملل از هیئت دولت یمن قدردانی کرده و از آنها خواست تا صبر و شکیبایی بیشتری از خود نشان دهند.