.
.
.

هیئت دولت یمن در کویت خواستار اجرای اقداماتی برای ایجاد «اعتماد» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیئت دولت یمن برای مذاکرات صلح در کویت ، خواستار اجرای اقداماتی برای ایجاد «اعتماد» میان دولت و طرف های دیگر مذاکره شد.

این هیئت همچنین از ناظران سازمان ملل و میزبان مذاکرات صلح خواست تا با تعیین چارچوبی جهت تثبیت قانونی نتایج گفت وگوها و توافق های حاصل شده بین طرفین شد تا در مراحل اجرایی با مشکل روبر و نشود.

در همین حال عزالدين الأصبحيی، وزیر حقوق بشر یمن در مصاحبه با العربیه با انتقاد از کندی روند مذاکرات که کارشکنی حوثی ها باعث آن است، گفت: «متاسفانه مذاکرات صلح یمن در کویت تاکنون یک گام به پیش و دو گام به عقب بازگشته است».

الاصبحی با ابراز قدردانی از اسماعیل اولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل متحد به دلیل تحمل فشارهای زیادی که طی مراحل گفتگوها با آن روبرو شد، گفت:« کودتگران حوثی اخلال و کارشکنی در ماموریت فرستاده سازمان ملل متحد را از آغاز مذاکرات به عنوان یک استراتیژی در پیش گرفته اند.

روز گذشته اسماعیل اولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل پس از پایان جلسه گفتگوی طرف‌های یمنی در کویت، در یک کنفرانس خبری گفت، مذاکرات یمنی ها در کویت یک فرصت تاریخی است که هرگز تکرار نخواهد شد. ولد الشیخ هشدار داد که این مذاکرات تنها فرصت نجات یمن است.

وی گفت:«انتخاب روند صلح انتخاب شجاعان است و روزهای آینده روزهای سرنوشت سازی برای یمن خواهد بود».

وی افزود:«برخی امور در این مذاکرات باعث ایجاد امید و خوشبینی است و برخی دیگر نگران کننده است».

وی از مذاکره گنندگان یمنی خواست که برای نجات کشورشان به یکدیگر امتیاز دهند و از برخی خواسته‌های خود چشم پوشی کنند.

ولد الشیخ گفت:«رایزنی ها ادامه دارد و چشم انداز راه حل نهایی از سوی هر کدام از طرف‌های یمنی ارائه شد. ما برای همگرایی و نزدیک کردن دیدگاه‌های طرفین تلاش کردیم».

فرستاده سازمان ملل گفت:«ملت یمن هرگز نمی تواند شکست مذاکرات صلح در کویت را تحمل کند».