.
.
.

هشدار تروریستی نسبت به برداشتن ویزای شینگن برای ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس گزارش ارائه شده به اتحادیه اروپا، کشورهای عضو این اتحادیه از آن نگرانند که برداشتن ویزای شینگن برای شهروندان ترکیه باعث افزایش حملات تروریستی به این کشورها شود.

به گزارش رسانه بریتانیایی دیلی میل، مقامات اروپایی از آن بیم دارند که برداشتن روادید سفر برای اتباع ترکیه، که امکان سفر 75 میلیون نفر شهروندان این کشور به اروپا را فراهم می کند، باعث افزایش حملات تروریستی در این کشورها شود.

این مقامات می گویند که به مجرد لغو روادید سفر به اروپا، تروریست ها و سازمان های تبهکار تلاش خواهند کرد هر چه زودتر "پاسپورت ترکیه را به دست آورند، و به راحتی به کشورهای اروپایی سفر کنند."

بر اساس گزارشی که در اختیار شبکه خبری دیلی میل قرار گرفته، طرح برداشتن روادید برای شهروندان ترکیه باعث "افزایش جا به جایی در حوزه شینگن از سوی تبهکاران و تروریست هایی می شود که یا شهروند ترکیه هستند و یا در این کشور مستقر هستند."

در صورت تصویب این توافقنامه دیگر انگشت نگاری از متقاضیان روادید ورود به اروپا دخیره سازی نخواهد شد. بر اساس طرح برداشتن روادید، قرار است که کشورهای کوسوو، اوکراین و گرجستان هم از این طرح بهره مند شوند.