.
.
.

منابع لبنانی:‌ فرزند عماد مغنیه جانشین پدر و دایی‌اش در فرماندهی نظامی حزب‌الله شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع مختلفی در حزب‌الله لبنان می‌گویند که این حزب، مصطفی مغنیه فرزند عماد مغنیه، فرمانده اسبق نظامی حزب‌الله که در شرایطی مبهم در سال ۲۰۰۵ در سوریه کشته شد، به فرماندهی نظامی حزب‌الله لبنان رسید.

بدین ترتیب، مصطفی مغنیه جانشین پدر و دایی‌اش شد. دایی مصطفی مغنیه، مصطفی بدرالدین است که چند روز پیش در انفجاری در یکی از پایگاه‌های نظامی حزب‌الله در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق پایتخت سوریه کشته شد. ابهام‌ها درباره طرفی که او را کشته، همچنان ادامه دارد.

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، از جمله رسانه‌هایی است که این خبر را به نقل از منابع لبنانی منتشر کرده است.

به گفته منابع، مصطفی مغنیه از شخصیت‌های مرموز حزب‌الله است که هیچ‌گاه حضوری رسانه‌ای نداشته است. این مساله بنا بر تصمیم حزب‌الله صورت گرفته تا بتوان او را برای به دست گرفتن سمت‌های فرماندهی مهم در حزب آماده کرد. مصطفی مغنیه که فرزند ارشد عماد مغنیه است، ترجیح داد برادر کوچک‌ترش «جهاد»، پشت تریبون برود و به نیابت از خانواده صحبت کند.

بر خلاف جهاد که در مناسبت‌های مختلف، کنار حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس دیده شده، مصطفی از رسانه‌ها دور مانده و تنها اسمش در کنار نام شخصیت‌های بلندپایه حزب‌الله و یکی از فرماندهان و رهبران آینده این حزب دیده می‌شود.

مصطفی متولد ۱۹۸۷ است و هنگام مرگ پدرش، ۱۸ سال داشت.

منابع لبنانی می‌گویند که قاسم سلیمانی، برای نظارت بر روند بازسازی بخش امنیتی حزب‌الله، شخصا به بیروت رفته است. رسانه‌های ایرانی البته گزارش حضور سلیمانی را در منزل بدرالدین به منظور تسلیت به خانواده‌اش منتشر کرده بودند.

منابع لبنانی می‌گویند که یک تیم تحقیقاتی ایرانی، در حال انجام بازنگری کامل درباره امنیت شخصیت‌های حزب‌الله در لبنان سوریه است.