.
.
.

توصیه سلیمانی به فرزند مصطفى بدرالدین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری‌های ایران، به طور گسترد ه اى خبر ملاقات قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران، با خانواده مصطفی بدرالدین، فرمانده نظامی حزب الله لبنان ، كه به طور مشكوكى در سوريه كشته شد را پوشش داده‌اند. این دیدار حتی از دیدار مقامات عالیرتبه ایران در روزهای گذشته، با مقامات حزب الله در بیروت ، بیشتر مورد توجه رسانه‌های جمهورى اسلامى قرار گرفته است.

خبرگزاری‌های ایران به نقل از روزنامه "الاخبار" لبنان گزارش کرده‌اند که سلیمانی پس از دیدار با خانواده بدرالدین درمنزل آنها، درگوش على، پسر بدرالدین گفته است که " تو مانند پدرت خواهى شد و الگوی جوانان و فرزندان نسل خودت ".

ناظران این توصیه سليمانى به پسر بدر الدين را با توصيه وى به جهاد مغنيه پسر عماد مغنیه تشبیه كرده اند. پسر مغنيه در سال گذشته در بمباران جنگنده هاى اسرائيلى بر متاطق مرزى جولان جنوب سوریه به همراه چند فرمانده حزب الله كشته شد. خود عماد مغنیه از فرماندهان نظامى بارز حزب‌الله بود که سال 2008 در دمشق در سناریویی مشكوك و مشابه آنچه برای مصطفی بدرالدین رخ داد است، کشته شد.

قاسم سلیمانی طى دیدارش با خانواده بدرالدین که در شنبه‌شب گذشته صورت گرفت، به همسر بدرالدین، که ملقب به "ام عدنان" است و خواهر عماد مغنیه مى باشد، گفت: ما برادر و فرمانده عزیزی را از دست دادیم. این مصیب، مصیب امت اسلامی است، زیرا از دست دادن شخصی مانند "سید ذوارلفقار" را نمی‌توان به یک کشور، منطقه و یا حومه یک شهر خلاصه کرد".

سلیمانی افزود: خانواده رزمندگانی که حاج رضوان و جوانی مثل جهاد [مغنیه] را تقدیم کرده است، تقدیم شهیدانی دیگر، برای آنها جدید نیست".

او در ادامه گفت: ما مطمئن بودیم که فرمانده‌ای چون ذوالفقار از دوران جوانی‌اش و از روزهای آغازین شروع مقاومت در آرزوی شهادت بوده است ولذا اینکه زندگی او اینچنین و نه بر بالین به پایان برسد، عجیب نیست".

در حالی قاسم سلیمانی فرزندان فرماندهان حزب‌الله را برای مشارکت در نبردهای فرقه‌ای ترغیب می‌کند، كه فرزندان وى در دانشگاههاى ايران درس مى خوانند وبه دور از ميادين جنگهاى مداخله گرانه جمهورى اسلامى به دور هستتند. سهراب سلیمانی مدیرکل زندان‌های تهران و برادر قاسم سلیمانی در مصاحبه با خبرگزاری "فارس " در ماه آگوست گذشته، گفته بود كه چهار فرزند از مجموع سه پسر و دو دختر سلیمانی در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل‌ هستند.

برادر قاسم سلیمانی در این گفتگو گفته است که " آنقدر حاج قاسم به بچه‌های شهدا عشق می ورزد که گاهی بچه‌های خودش حسودی‌شان می‌شود".

سهراب سلیمانی در ادامه گفته بود كه برادرش " علاقه‌ای به سیاست ندارد و کاملا درگیر عشقشش به وطنش است" و این در حالی است که رفت و آمدهای مکرر سلیمانی از عراق گرفته تا سوریه و لبنان، و حضور مستمر او در میدان‌های نبرد فراتر رفته و به تاثیرگذاری بر تصمیمات هم‌پیمانان تهران در بغداد، دمشق و بیروت رسیده است.