.
.
.

۶۰ نیروی عراقی در انفجار همزمان ۱۱ خودروی بمب‌گذاری شده داعش کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی عراقی اعلام کردند که دوشنبه ۱۶ ماه مه دستکم ۶۰ تن از نیروهای امنیتی عراقی و داوطلبان عشایر، در انفجار ۱۱ خودروی بمب‌گذاری شده که توسط شبه‌نظامیان انتحاری گروه دولت اسلامی موسوم به داعش هدایت می‌شدند، کشته شده و ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه، این حمله، کاروان‌های نظامی را در دو منطقه رمیله و استراحتگاه بلاد الشام در منطقه کیلو سبعین در غرب استان الانبار هدف قرار داد. در این حمله، حدود ۳۰ خودروی نظامی منهدم شدند.

این گزارش افزوده است که جنگنده‌های نظامی، ۷ خودروی مهاجمان انتحاری را پیش از رسیدن به هدفشان، منفجر کردند.

این حمله باعث شد پیشروی نیروهای عراقی به سمت شهرک الرطبه در منهی الیه غرب استان الانبار متوقف شود. همچنین در حملات توپخانه‌ای داعش به شهرک الخالدیه و حملاتش به در منطقه دوبع و تاجی در نزدیکی بغداد، شماری کشته و زخمی شدند.

منابع نظامی عراقی می‌گویند که نیروهای نظامی و امنیتی، بامداد دوشنبه، عملیات بزرگ نظامی به منظور بازپس گیری الرطبه از شبه‌نظامیان داعش آغاز کرده بودند. آن‌ها ابتدا سه سنگر به منظور مقابله با حملات احتمالی شبه‌نظامیان داعش ایجاد کرده بودند.

این حادثه ساعاتی پس از آن رخ می‌دهد که حدود ۱۵ تن از نیروهای نظامی عراقی در دو انفجاری که یک کاروان نظامی را در نخستین منطقه دفاعی داعش در کیلو سبعین هدف قرار داد، کشته شدند.