.
.
.

سعودی به ایران اجازه نمی‌دهد فریضه حج را به سیاست آلوده کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پادشاهی سعودی، در جلسه هیات وزیران به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین، تلاشهای ایران با هدف ایجاد مانع بر سر راه حضور زائران ایرانی در مناسک حج و بهره برداری سیاسی از آن را محکوم کرد.

پادشاهی سعودی تاکید کرد که تمام توان مادی و انسانی خود را برای امنیت و راحتی مراسم حج عمره بکار خواهد برد، و مسئولیت عدم شرکت زائران ایرانی در مناسک امسال فقط به عهده مقامات دولتی ایران است، و آنها در مقابل خدا و جهانیان جوابگو خواهند بود.

هیات وزیران سعودی تاکید کرد، رهبری، دولت و مردم سعودی از تمامی زائران مناسک حج از هر ملیتی استقبال می کنند و مانع حضور هیچ مسلمانی در سرزمین مقدس نمی شوند.

هیات وزیران سعودی بر سیاست دیرینه این کشور که مبتنی بر حفظ صلح و امنیت جهانی و حل صلح آمیز اختلاف هاست باردیگر تاکید کرد.

هیات وزیران همچنین پایبندی این کشور را به اجلاس سازمان ملل متحد تحت عنوان "صلح و امنیت بین المللی: تعهد جدید به صلح" اعلام کرد، و گفت که این کشور از هیچ تلاشی برای همکاری با کشورهای جهان برای دستیابی به خیر و صلاح بشری، و تداوم کمکهای انساندوستانه سیاسی و اقتصادی، و میانه روی و عدالت فروگذار نخواهد کرد.