.
.
.

عراق..در حمله انتحاری داعش در شمال بغداد 11 نفر کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس عراق روز یکشنبه از انفجار انتحاری در یک کارخانه گپسول گاز سازی در شمال بغداد، پایتخت این کشور، خبر داد که بر اثر آن دستکم 11 نفر و از جمله یک پلیس کشته و 21 نفر زخمی شدند.

این منابع گفتند که یک خودرو در ساعت 6 صبح در محل در ورودی کارخانه در منطقه التاجی منفجر شد و سپس 6 مهاجم که مسلح به جلیقه انفجاری بودند وارد کارخانه شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

به گفته سخنگوی پلیس بغداد، در این حمله 3 مخرن گاز کارخانه آتش گرفت و نیروهای امنیتی تلاش کردند که اوضاع را کنترل کنند.

یک کارگر این کارخانه گفت که ابتدا صدای یک انفجار قوی را شنیده و سپس زبانه آتش و دود از کارخانه برخاسته است. این کارگر گفت که دهها خودروی پلیس به محل کارخانه آمدند و زدوخورد حدود یکساعت طول کشید.

سایت خبری "اعماق" وابسته به داعش مسئولیت حمله به کارخانه گاز را به عهده گرفت. در دیگر انفجارهای داعش در عراق طی هفته گذشته بیش از 100 نفر کشته شدند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، روز شنبه گفت که شبه نظامیان از بحران سیاسی این کشور برای حمله استفاده می کنند. دولت العبادی در تلاش است تا نظام سهمیه بندی سیاسی این کشور را اصلاح کند و جلوی نفوذ شبه نظامیان به مناطق تحت کنترل دولت را بگیرد.

نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده آمریکا اکنون چندین ماه است کار آموزش نیرویهای عراقی را در پادگان التاجی به عهده دارد و به دولت برای جنگ با داعش کمک می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم