فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش با پیشروی در شهر دیرالزور سوریه به یک بیمارستان حمله کرد

  منبع: دبی- العربیه.نت

  خبرگزاری اعماق نزدیک به گروه دولت اسلامی موسوم به داعش گزارش داده است که شبه‌نظامیان این گروه، شنبه ۱۴ مه، به یک بیمارستان در شعر دیرالزور سوریه حمله کرده و مناطقی در اطراف شهر محاصره شده را به تصرف خود در آوردند. این در حالی است که نیروهای دولتی، همچنان کنترل بخش‌هایی از شهر را در دست دارند.

  این گزارش می‌افزاید که شبه‌نظامیان داعش، به بیمارستان الاسد حمله و یک ایست بازرسی، یک واحد آتش‌نشانی و خابگاه‌های شهرک دانشگاهی را در نزدیکی مرزهای شرقی سوریه، تصرف کردند.

  شبه‌نظامیان داعش، بخش اعظم شهر دیرالزور را در تصرف خود دارند و از ماه مارس گذشته، مناطق تحت کنترل دولت رامحاصره می‌کنند.

  استان دیر الزور شهر الرقه مرکز گروه داعش در سوریه را با مناطق تحت تصرف این گروه شبه‌نظامی تندو در عراق، به یکدیگر مرتبط می‌کند.

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که گزارش‌هایی از به گروگان گرفتن کادر پزشکی و اسارت شماری از نیروهای دولتی توسط شبه‌نظامیان داعش، وود دارد.

  این گزارش افزوده است که درگیری‌های شدید میان شبه‌نظامیان داعش و نیروهای دولتی سوریه ادامه دارد. این درگیری‌ها پس از آن‌که شبه‌نظامیان بامداد جمعه به بخش جنوب غربی شهر دیرالزور حمله کردند، آغاز شد.

  دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که دستکم ۲۰ تن از نیروهای دولتی و شش تن از شبه‌نظامیان در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

  خبرگزاری اعماق نوشته است که شبه نظامیان داعش، منطقه‌ای در نزدیکی پایگاه هوایی را که در کنترل دولت قرار دارد، تصرف کردند. خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داده است که با حمله به پایگاه هوایی مقابله شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران