فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حزب‌الله بانک‌های لبنانی را تهدید کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حزب‌الله لبنان بانک مرکزی و بانک‌های خصوصی این کشور را به خاطر اجرای تحریم‌های آمریکا علیه این حزب، تهدید کرد. این تحریم‌ها، شخصیت‌ها و سازمان‌های نزدیک به حزب‌الله را هدف قرار داده است.

  پس از انتشار اخباری مبنی بر این‌که بانک‌‌های لبنانی حساب دو تن از نمایندگان وابسته به فراکسیون حزب‌ الله در پارلمان لبنان، دختر یکی از نمایندگان سابق و یکی از مسئولان کنونی حزب را بستند، این فراکسیون اقدام به تهدید بانک‌های لبنانی کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، فراکسیون حزب‌الله، ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان را به طور مستقم تهدید و او را متهم به «سر خم کردن بی توجیه در برابر سلطه مالی آمریکا بر لبنان» متهم کرد.

  حسین الحاج حسن وزیر صنعت لبنان که از اعضای حزب‌الله است نیز خطاب به رئیس بانک مرکزی لبنان گفت:‌ «از خط قرمز عبور کردین و به خط سیاه رسیدیم، تحریم‌های آمریکا اجرایی نخواهد شد».

  با اقدام‌های بانک مرکزی لبنان در چارچوب تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله لبنان، این حزب در معرض تهدید اقتصادی قرار گرفته است. احتمال دارد این وضعیت به افزایش تنش‌ها در لبنان بیانجامد.

  حزب‌الله لبنان نگران آن است که دایره تحریم‌های آمریکا بزرگتر شود و شمار بیشتری از اعضای حزب و موسسه‌های نزدیک به آن را شامل شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران