فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جنگنده‌های ترکیه ۹۸ موضع پ.ک.ک را منهدم کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خبرگزاری آناتولی شنبه ۱۴ مه، به نقل از ارتش ترکیه گزارش داد که جنگنده‌های ارتش ای کشور، روز جمعه در ۹ حمله هوایی، ۹۸ موضع شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را منهدم کرد.

  از زمان به بنبست رسیدن آتش‌بسمیان دوطرف در ژوئیه سال گذشته، ارتش ترکیه بی وقفه به مواضع شبه‌نظامیان پ.ک.ک در شمال عراق و مناطق مرزی ترکیه حمله می‌کند اکثر این مواضع در مناطق کوهستانی هستند.

  روز جمعه نیز تلویزیون ان تو وی گزارش داد که ارتش ترکیه، دستکم ۱۴۰ تن از شبه‌نظامیان پ.ک.ک را از ۲۹ آوریل تا ۱۰ مه، در حملات هوایی به شمال عراق کشت.

  پس از پایان آتش‌بس، شبه‌نظامیان پ.ک.ک. ده‌ها تن از نیروهای ارتش و پلیس ترکیه را کشتند. خشونت‌ها در جنوب ترکیه به حدی رسید که در بعضی مناطق، دولت، وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

  دولت ترکیه در سال ۲۰۱۲، مذاکرات صلحی با گروه پ.پ.ک برای پایان دادن به حدود ۳۰ سال شورش مسلحانه که بیش از ۴۵ هزار کشته بر جای گذاشته، آغاز کرد. طبق توافقات مقرر بود که حزب کُرد، اسلحه را کنار زمین بگذارد. اما از سر گرفتن خشونت‌ها تمام آن تلاش‌‌ها را بی اثر کرد. عبدالله اوجالان بنیانگذار و رهبر پ.ک.ک در زندانی در یکی از جزایر استانبول به سر می‌برد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران