فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش در شهر الرقه وضعیت آماده باش اعلام کرد

  ابوبکر بغدادی خلیفه دولت اسلامی محتاطانه رفت‌وآمد می کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه دولت اسلامی «داعش» در استان «الرقه» پایتخت این گروه در سوریه، وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

  به گزارش روزنامه بریتانیایی «اندیپندنت» به نقل از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا، برخی مقامات نظامی از ائتلاف ضد تروریسم از اعلام وضعیت فوق‌العاده داعش در استان رقه سوریه خبر دادند.

  به گفته این مقام های نظامی داعش به دلیل نگرانی‌اش از حمله قریب الوقوع ائتلاف و نیروهای مخالف محلی احساس خطر کرده است.

  به نوشته این روزنامه با نزدیک شدن نیروهای مخالف سوری به خصوص کردهای سوریه به مرزهای شرقی و غربی استان الرقه و به پرواز درآمدن در آمدن هواپیماهای جاسوسی ائتلاف بر فراز شهر الرقه، داعش اقدامات امنیتی در داخل شهر را شدید تر کرده است.

  به گفته منابع ائتلاف ضد تروریسم، اعلام وضعیت فوق‌العاده داعش به عنوان واکنشی به پیشرفت مخالفان و ائتلاف در آن مناطق به شمار می رود.

  استیو وارن، سخنگوی ائتلاف ضد داعش در سخنانی گفته است که اعلام وضعیت فوق‌العاده داعش در استان رقه سوریه دلیل عمق نگرانی و احساس خطر این گروه تروریستی را بیان می کند.

  شبکه تلویزیونی «سی ان ان» در گزارشی گفته است که گروه داعش برای مقابله با حملات هوایی ائتلاف اقدام به مخفی کردن مواضع خود در الرقه کرده است.

  به نوشته روزنامه گاردین، در پی اینکه ائتلاف از طریق پروازهای مکررش بر شهر این شهر را در حصار خود قرار داده عملیات مراقبی در داخل شهر دو چندان شده است. به اضافه اینکه برخی گروه‌های مخالف و نیروهای کرد با تحت کنترل گرفتن رقه به این تدابیر داعش پی برده‌اند.

  طبق این گزارش در پی اقدامات شدید امنیتی از سوی داعش البغدادی رهبر این گروه نیز رفت و آمدهایش را شدیدا محتاطانه کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران