.
.
.

واشینگتن پست: آمریکا برای جنگ با داعش نیرو به لیبی اعزام می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه واشینگتن پست روز پنجشنبه 12 ماه مه به نقل از یک مقام مسئول آمریکایی گزارش داد، شماری از نیروهای آمریکایی از اواخر سال گذشته برای جنگ علیه داعش در دو منطقه از لیبی مستقر شدند.

این روزنامه به نقل از مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، نوشت:«تاکنون 25 سرباز نخبه آمریکایی برای جمع آوری اطلاعات و تشویق دیگران برای جنگ علیه داعش در اطراف شهر مصراته مستقر شدند.

این دو تعداد از سربازان آمریکایی برای جمع آوری اطلاعات در باره گروه داعش و تهدیدات احتمالی این تشکیلات تروریستی برای کل منطقه و جهان، به منطقه اعزام شدند.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش داده بود که پنتاگون برای آماده سازی یک جنگ علیه داعش در لیبی در حال جمع‌آوری اطلاعات در این کشور است.

این روزنامه از احتمال حمله هوایی نیروی هوایی آمریکا و شماری از نظامیان خبره این کشور به مواضع داعش در لیبی خبر داده بود.

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته بود که مقامات نظامی به‌دنبال یک اقدام نظامی جامع علیه گروه داعش در لیبی هستند؛ گروهی که طبق برآوردهای غرب حدود 3هزار جنگجو در این کشور در اختیار دارد. به گفته مقامات دولتی عملیات نظامی در لیبی طی چندین هفته آغاز خواهد شد.

طبق پیش‌بینی آنها عملیات نظامی با کمک متحدان اروپایی واشنگتن مانند انگلیس، فرانسه و ایتالیا انجام خواهد شد.