.
.
.

شورای همکاری خلیج تلاش‌های ایران برای سیاسی کردن حج را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج، تلاش‌های ایران که با هدف سیاسی کردن فریضه حج و استفاده از آن برای آسیب رساندن به پادشاهی عربی سعودی صورت می‌گیرد را، محکوم کردند.

دکتر عبداللطیف الزیرانی دبیرکل شرای همکاری تصریح کرد که کشورهای خلیج، موضع جمهوری اسلامی ایران با هدف سیاسی کردن حج و مانع تراشی در مسیر توافق‌ نهایی به منظور سازماندهی حجاج ایرانی در ادای فریضه حج را محکوم می‌کنند.

الزیانی افزود که شورای همکاری، از مسئولان ایرانی می‌خواهد تا درک کنند، فریضه حج، عملی دینی و برای همه مسلمانان مقدس است، از این رو نباید آن را به مواضع و اختلاف‌های سیاسی میان کشورها ربط داد.

او ادامه داد که شورای همکاری از طرف‌های ذی‌ربط در ایران می‌خواهد تا با نهادهای رسمی پادشاهی عربی سعودی مسئول سازماندهی موسم حج، همکاری کرده تا زمینه برای ادای فریضه برای حجاج ایرانی در کمال اطمینان و امنیت در کنار دیگر برادرانشان از مسلمانان جهان، فراهم شود.

دبیرکل شورای همکاری خلیج، سپاسگذاری کشورهای خلیجی و جهان اسلام را به خاطر تسهیلاتی که دولت خادم حرمین شریفین به حجاج بیت‌الله الحرام، عمره‌گذاران و زائران اماکن مقدس در پادشاهی عربی سعودی ارائه می‌دهند، ابراز کرد؛ خدماتی که سعودی، آن را وظیفه خود در خدمت به حرمین شریفین می‌داند.