.
.
.

شكست‌هاى سنگين نظاميان ايران و اسد در حومه حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نيروهاى سپاه كه توسط نيروهاى ويژه ارتش ايران موسوم " كلاه سبزها " و شبه نظاميان شيعه افغانى وعراقى وپاکستانى در كنار نيروهاى ارتش رژيم سوريه و شبه نظاميان حزب الله لبنان، در حومه جنوبى حلب مستقر بودند، شكست سنگينى را در هجوم "جیش الفتح" با مشارکت گروه‌های زیرمجموعه القاعده و ارتش آزاد، صبح روز جمعه ، متحمل شدند ومناطق خان طومان، و روستاهاى تحت تصرف مخالفان درآمد.

خبرگزارى "مشرق" در يك گزارش ميدانى نقل كرده كه در مناطق "خان طومان، برنه، العیس و زیتان" در جنوب غربی شهر حلب كه به دست مخالفان افتاده ، نيروهاى ارتش سوريه و همپيمانانش شكست سنگين ديگرى نيز در روستای استراتژیک "العیس" متحمل شدند.

بر اساس اين گزارش، هجوم مخالفان با حمله انتحاری و هجوم نیروهای ویژه موسوم به "انغماسیون" با پشتیبانی 4 - 6 دستگاه نفربر زرهی و تانک برای شکستن خصوص مقدم نیروهای ارتش سوریه، نفوذ به آن، درگیر شدن و مشغول کردن نيروهاى سپاه و ارتش ايران و شبه نظاميان شيعه ، سپس هجوم بخش دوم نیروهای در حال آماده باش به داخل منطقه هدف و نهایتا اشغال کامل آن آغاز شد.

منابع سورى گفته‌اند كه در اين عمليات حدود 43 تن از جنگجویان مخالف، و 3 گزارشگر ميدانى كشته شده ودر مقابل حدود 30 نفر نیروهای اسد و حزب و شبه نظاميان كشته شده و 5 نفر نيز به اسارت گروههاى مخالف در آمده اند.

خبرگزارى "مشرق " علل شكست نيروهاى نظامى ايران وسوريه از مخالفان را " عدم تعبیه میادین مین" دانسته وگفته كه اين " یکی از اشتباهات فرماندهان گروه‌های مدافع مستقر در خان طومان و الخالدیه بود".

بنا بر اين گزارش، مخالفان در این عملیات نیز مشابه عملیات حمله به روستای العیس استفاده گسترده‌ای از پهپادهای شناسایی ارسال کننده آنلاین تصویر به اتاق عملیات فرماندهی خود کرده‌اند که خود نشان دهنده درک اهمیت بروز رسانی لحظه به لحظه اطلاعات دریافتی از صحنه نبرد از سوی آنها دارد.