.
.
.

سعودی هویت کشته‌شدگان هسته تروریستی وادی نعمان مکه را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی امنیتی وزارت کشور پادشاهی سعودی روز جمعه 6 می اعلام کرد "پیرو اطلاعیه منتشر شده در روز گذشته در خصوص عملیات ضربتی و محاصره لانه یک هسته تروریستی در وادی نعمان بین پایتخت و طائف در منطقه مکه، مسوولان امنیتی با عمل به وظایف خود در محل یاد شده به نتایجی دست یافتند. افراد هسته تروریستی در جریان این عملیات به سوی ماموران امنیتی آتش گشوده بودند.

سخنگوی امنیتی افزود، ماموران هم برای دفع خطر مقابله به مثل کردند که به دنبال آن دو نفر از اعضای هسته تروریستی کشته و دو نفر دیگر با کمربند انفجاری اقدام به خودکشی کردند. مقامات امنیتی در این خصوص به نتایج زیر دست یافتند:

یک: هویت کشته‌شدگان پس از تکمیل اقدامات ضروری شناسایی شد که عبارتند از:

سعید عایض سعید آل دعیر الشهرانی 46 ساله که پیشتر نام وی در فهرست افراد مورد پیگرد امنیتی در تاریخ اول فوریه 2016 اعلام شده بود. او به دلیل ارتباط با بمبگذاری مسجد نیروهای امنیتی در منطقه عسیر در تاریخ دوم اوت 2016 و حادثه انفجار در مسجد المشهد در محله دحضه در منطقه نجران در تاریخ بیست و هفتم اکتبر 2015 و حادثه تیراندازی به یک مامور امنیتی بازنشسته در تاریخ پانزدهم فوریه 2016 در لیست افراد مورد پیگرد امنیتی قرار داشت.

مبارک عبد الله فهاد الدوسری 25 ساله که پیشتر نام وی در فهرست یاد شده برای افراد مورد پیگرد نیروهای امنیتی درج شده بود. وی یکی از کسانی است که در تاریخ شانزدهم سپتامبر 2015 در جریان حادثه ضرما فراری شد.

3- محمد سلیمان الصقری العنزی 46 ساله که پیشتر نام وی در فهرست افراد مورد پیگرد امنیتی در تاریخ 4 جون 2015 قرار گرفت. او به دلیل ارتباط با حادثه تیراندازی به نمازگزاران در مسجد مصطفی در روستای الدالوه در استان الاحساء در تاریخ سوم نوامبر 2014 و انفجار در مسجد العنود در الدمام در تاریخ سی مه 2015 و انفجار مسجد امام علی بن ابی طالب در شهر القدیح در استان القطیف در تاریخ بیست و سوم مه 2015 در لیست افراد مورد پیگرد امنیتی قرار گرفت. او همچنین کارشناس مواد منفجره و یکی از کسانی بود که در جریان حادثه ضرما پا به فرار گذاشته بود.

4- عادل عبد الله ابراهیم المجماج 27 ساله که در تاریخ بیست و هفتم سپتامبر 2012 به دلیل ارتباط با یکی از تجمعات برگزار شده در منطقه القصیم که خواستار آزادی بازداشت‌شدگان بود دستگیر شد. او همچنین با فردی موسوم به یاسر علی الحودی که در درگیری‌های بیشه در تاریخ سی‌ام آوریل 2016 کشته شد در ارتباط بود. وی که فراری بود با لباس زنانه و با کمربند انفجاری در تردد بود.

دوم: در جریان بازرسی محل اختفای هسته تروریستی یاد شده برخی اقلام ضبط شد که عبارتند از:

دو کمربند انفجاری که آماده انفجار بود

15 بمب دست‌ساز با چاشنی الکتریکی

4 قبضه مسلسل کلاشنیکوف

2 قبضه تفنگ

مقادیر فراوانی مهمات

2 کیسه پودر آلومنیوم و مواد فلزی که به عنوان چاشنی بمب‌های انفجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وزارت کشور اعلام می‌کند که با قاطعیت هر چه تمام‌تر به تلاش‌های خود برای پیگرد عاملان جنایت و فساد ادامه و جلوی برنامه‌های آنان را در راستای دفاع از امنیت و ایجاد ثبات در کشور می‌گیرد. این وزارتخانه از نقش مهم فرزندان میهن و افراد مقیم در همکاری با دستگاه‌های امنیتی و اتحاد علیه گروه‌های جنایت‌کار و فعالیت‌های تروریستی آنان ستایش می‌کند. والله الهادی الی سواء السبیل.