.
.
.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: هنوز نمی‌توانم از ترامپ حمایت کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پل رایان رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال حاضر نمی‌تواند از دونالد ترامپ، تنها داوطلب باقی مانده در رقابت‌های درون حزبی جمهوریخواهان برای کسب نامزدی نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حمایت کند.

پل رایان، که ریاست کنوانسیون ملی حزب جمهوری‌خواه را نیز بر عهده دارد، پیش‌تر بار‌ها گفته بود که از نامزد حزب برای انتخابات هشتم نوامبر حمایت خواهد کرد. اما این بار می‌گوید جمهوری‌خواهان به فردی نیاز دارند که «استاندارد‌های حزب» را دارا باشد.

آقای رایان در گفت‌وگو با شبکه خبری CNN با بیان اینکه «نمی‌خواهم موفقیت‌های اخیر دونالد ترامپ را زیر سئوال ببرم»، گفت: «امیدواریم کاندیدای ما اشتیاق وافر به منش لینکلن و ریگان را داشته باشد... کسی که اکثریت بزرگی از آمریکایی‌ها را جذب کند.»

با انصراف تد کروز و جان کیسیک از ادامه رقابت‌های مقدماتی، مسیر ترامپ برای نامزدی نهایی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات آینده هموار‌تر شد. با این حال برخی مواضع جنجالی و سنت‌شکنی‌های سیاسی او موجب نارضایتی برخی در بدنه حزب جمهوریخواه شده است.

پل رایان، که قبلا درخواست‌ها برای نامزدی در انتخابات را رد کرده است، در ادامه گفت: «محافظه‌کاران می‌خواهد بدانند آیا او پایبند به ارزش‌ها و اصول ما هست... محافظه‌کاران پرسش‌های فراوانی دارند که (ترامپ) باید پاسخ دهد.»