فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مفتی سوریه «حلال» ایران را برای ترکیه «حرام» دانست

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  احمد بدر الدین حسون، مفتی سوریه یا بنا به توصیف مخالفان سوری «مفتی اسد»، در اظهاراتی جنجال برانگیز، گفت که ترک های عثمانی اگر واقعا دولتی اسلامی بودند، به زبان عربی سخن می گفتند.

  حسون در تماسی تلفنی با یکی از شبکه های ماهواره ای در واکنش به مواضع دولت ترکیه در برابر بشار اسد گفت «اگر عثمانی ها دولتی اسلامی بودند همانطور که ادعا می کردند، زبان قرآن را به عنوان زبان خود قرار می دادند.»

  این در حالی است که «مفتی اسد» اجرای چنین اصلی را برای جمهوری اسلامی ایران با توجه با این که رسما دولتی اسلامی می باشد، نخواسته است. شاید دلیل آن همان حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از بشار اسد است که باعث شده تا مفتی سوریه چنین درخواستی را از ایران نداشته باشد.

  مفتی اسد، برخلاف اظهارات وی علیه ترکیه، در هر فرصتی به ستایش از جمهوری اسلامی ایران حمایت کننده اصلی بشار اسد می پردازد.

  مفتی سوریه در حالی زبان عربی را اصلی برای اسلام واقعی می شمارد که تاکنون هیچ یک از علمای اسلام، به چنین نکته ای اشاره نکرده است.

  او با این اظهار نظر عجیب، تمام شرق آسیا از جمله پاکستان، مالزی، و اندونزی را که زبان اصلی آنها عربی نیست، از دین اسلام خارج کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران