فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روزنامه‌نگاران مصر خواستار برکناری وزیر کشور و پوزش خواهی ریاست جمهوری شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  انجمن صنفی روزنامه نگاران مصر در جلسه روز چهارشنبه ۴ آوریل خود که با حضور سردبیران روزنامه‌ها برای بررسی بحران انجمن با وزارت کشور بر گزار شد، خواستار برکناری وزیر کشور و تشکیل کمیته‌ای از نمایندگان انجمن، روزنامه‌نگاران با تجربه و نمایندگان پارلمان برای مدیریت بحران و دیدار با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر شدند.

  به گزارش العربیه، انجمن صنفی روزنامه نگاران مصر همچنین تصمیم به نادیده گرفتن ممنوعیت در انتشار اخبار متعلق به یورش نیروهای امنیتی به ساختمان انجمن گرفت. همچنین مقرر شد که دیگر رسانه‌ها نامی از وزیر کشور تا زمان برکناری‌اش نبرند و هیچ‌کدام از بیانیه‌های امنیتی وزارت کشور را منتشر نکنند.

  یحیی قلاش مدیر انجمن صنفی روزنامه نگاران مصر بر ضرورت برکناری سرلشکر مجدی عبدالغفار وزیر کشور مصر از سمتش تاکید کرد.

  نیروهای امنیتی با یورش به ساختمان انجمن صنفی روزنامه نگاران، عبرو بد و محمد السقا دو تن از روزنامه‌نگاران برجسته را دستگیر کردند.

  قلاش در سخنان خود تاکید کرد که روزنامه‌نگاران در برابر هرگونه تجاوز به آزادی و کرامتشان، ایستادگی خواهند کرد.

  قلاش و اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مصر، با توقف انتشار روزنامه‌ها مخالفت کردند و تاکید کردند: «انجمن از آن مردم است، روزنامه‌نگاران به قانون احترام می‌گذارند اما یورش به انجمن‌شان را نمی‌پذیرند».

  از سویی کارم محمود رئیس کمیسیون قانونی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مصر تاکید کرد که این انجمن به خواسته‌ خود در برکناری وزیر کشور و عذر خواهی ریاست جمهوری پایبند است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران