.
.
.

امارات برنامه 10 ساله راهبردی و ملی مطالعه را اجرا می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت امارات روز سه شنبه 3 ماه مه برنامه دهساله (2016-2026) مطالعه ملی را اعلام کرد. این برنامه راهبردی در راستای اعلام سال 2016 از سوی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات به عنوان سال مطالعه عمومی تنظیم شده است.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نائب رئیس دولت و رئیس مجلس وزرا و حاکم دبی، در حساب تویتر خود سیاست دهساله مطالعه ملی و قانون ملی مطالعه را اعلام کرد.

شیخ محمد نوشت: "بدون جوامع دانش مدار نمی توان به اقتصاد دانش مدار رسید. نهادینه کردن مطالعه در بین نسل جدید به برنامه ریزی بلند مدت نیاز دارد، و نتایج عمیقی خواهد داشت. استراتژی مطالعه راهی برای ساختن خوانندگان فرهیخته است، که با تغییرات پیش می روند، و پیشتاز توسعه و تطبیق با فرهنگها هستند."

نایب رئیس دولت امارات افزود: "قانون مطالعه قصد دارد تا در تمام ادارات و نهادهای دولتی فرهنگ مطالعه را رواج دهد، تا نسلی از اماراتی های آشنا با فرهنگ مطالعه و تعامل اجتماعی ساخته شود. به همین منظور یک سرمایه ملی 100 میلیون درهمی برای حمایت از فعالیتهای داوطلبانه در نظر گرفته شده که وزارت جوانان عهده دار انجام وظایف آن است."

شیخ محمد افزود: "این سیاست شامل تغییر در نهادهای آموزشی، کتابهای درسی، ارزیابی مدارس و نظام آموزش عالی در کشور امارات می شود. سیاست مطالعه به برنامه بهداشت نیز نظر دارد و قرار است برای هر نوزاد اماراتی 3 بسته کتاب در طول 4 سال اول زندگی اهدا شود."

محورهای اصلی سیاست مطالعه روز سه شنبه در جریان نمایشگاه بین المللی کتاب ابوظبی اعلام شد.