.
.
.

ویدیو..گریه کودک سوری در کنار جنازه برادرش در حلب جهان را تکان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عکسی که حسین المصری، عکاس خبری از کودکی گرفته که در کنار جنازه برادرش در شهر حلب گریه می‌کند، یکی از عکس‌هایی است که به خوبی رنج غیر نظامیان را در نتیجه افزایش خشونت‌ها در شهر حلب نشان می‌دهد. این عکس اواخر ماه آوریل گذشته پس از بمباران مناطق تحت کنترل مخالفان توسط جنگنده‌های نظام اسد گرفته شده است.

روزنامه آلمانی «بیلد» کودک را پیدا کرده و با او درباره ماجراهای بدترین روز زندگی‌اش گفت‌وگو کرده است.ماجد ۱۳ ساله، در حالی که روی کاناپه‌ای در منزلی در حلب نشسته‌می گوید که به عنوان شاگرد خیاط در محله السکر در شهر حلب کار می‌کند.

او می‌افزاید، هنگامی که از سر کار به خانه بازگشته، منزلشان را ویران یافت، از این رو گریه‌اش گرفت و جست‌وجو برای یافتن خانواده خود را آغاز کرد. پس به بیمارستان رفت آن‌جا، جنازه‌های مادر و برادر کوچکش عبدالله را پیدا کرد.

ماجد می‌افزاید که ابتدا، مادرش را نشناخت اما هنگامی که گردنبند او را دید، شناسایی‌اش؛‌ چرا که جنازه ماده‌اش به شدت آسیب دیده بود.

او می‌گوید که در این روز، چهار تن از اعضای خانواده‌اش را از دست داد: مادرش، برادر دوقلواش، برادر زاده‌اش و خواهرش که همچنان زیر آوار است.

یک فیلم ویدیویی که در سایت یوتیوب منتشر شده هم، ماجد را در حال گریه کنار جنازه برادرش نشان می‌دهد در حالی که فریاد می‌زند: «عزیز بابا.. من بمیرم اما تو نه».

روزنامه «بیلد» می‌نویسد که ماجد می‌داند خانواده‌اش را در بمباران جنگنده‌های اسد از دست داده، اما از حمله طرف‌های مختلف به کشورش ابراز تعجب می‌کند و می‌گوید: «آمریکا، روسیه، چین، داعش، کردها.. همه به ما حمله می‌کنند».

ماجد ادامه می‌دهد که دو تن از دوستانش را هم در حملات هوایی جنگنده‌های اسد از دست داده، یکی که سرش متلاشی شد و دیگری، از ناحیه شکم به گونه‌ای زخمی شد که دل و روده‌اش بیرون آمد.

با وجود این‌که همه خانواده و دو دوستش را از دست داده، اما ماجد در پاسخ به سوال روزنامه آلمانی که آیا از حلب خارج خواهد شد، می‌گوید: «البته نه، من اینجا به دنیا آمده‌ام».