.
.
.

«حلب در آتش می سوزد».. تلاش آمریکا برای توقف خشونت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ده روز از «کشتار» در حلب و بمباران بی رويه رژیم سوریه علیه مناطق این شهر که منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر شد، می گذرد. سازمان ملل در اولین واکنش این حملات را بی توجهی شنیع نسبت به جان غیر نظامیان، توصیف کرد. به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه، در 9 روز گذشته 250 نفر در حلب جان خود را از دست داده اند.

در روز دهم اوضاع حلب، انتظار می رود که جان کری وزیر خارجه آمریکا، با ستفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل در امور سوریه دیدار و درباره اوضاع این کشور و افزایش خشونت در روزهای گذشته، با وی گفتگو کند.

وزارت خارجه آمریکا، گفته که طرح مشخصی برای توقف درگیری ها در سوریه در دست دارد و پایان خشونت در حلب یک اولویت به شمار می رود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت اسد، نزاع در سوریه را افزایش داده است. او رژیم اسد را به هدف قرار دادن غیر نظامیان بی گناه متهم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه گفته که جان کری، برای بازگشت آتش بس در تمامی سوریه تلاش می کند. او خاطر نشان کرد که کری با فرستاده سازمان ملل و هماهنگ کننده گفتگوهای سوریه تماس گرفته است و از روسیه خواسته اقدماتی برای توقف نقض های دولت اسد و توقف عملیات جنگی انجام دهد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کری به ژنو سفر خواهد کرد تا با عادل الجبیر همتای سعودی خود، ناصر جوده وزیر خارجه اردن و ستفان دی میستورا دیدار کند.