.
.
.

ویدیو...تظاهر کنندگان عراقی علیه ایران شعار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تظاهرکنندگان عراقی هوادار مقتدی صدر که روز شنبه 30 آوریل منطقه الخضراء و پارلمان این کشور را تصرف کردند، با فریاد بلند علیه نفوذ ایران در عراق شعار دادند.

دهها هزار تظاهر کننده خشمگین با فریاد : «ایران از عراق خارج شو» آشکارا علیه نفوذ رژیم ایران و ونتایج «ویرانگر» بر ساختار حکومت این کشور شعار دادند».

تظاهر کنندگاه علیه حضور قاسم سلیمانی در عراق و دخالت تهران در امور داخلی عراق شعار دادند.

از سوی دیگر ایران روز یکشنبه 1 ماه مه اعلام کرد که پروازهایش به بغداد، پایتخت عراق، را متوقف خواهد کرد.

تصمیم متوقف کردن پروازها از تهران به بغداد از سوی ایران پس از آن صورت می گیرد که تظاهر کنندگان عراقی در برابر نفوذ و دخالت های قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران در امور كشورشان به شدت اعتراض كرده و شعارهای تندی عليه مقامات ايران سر دادند.

از سوی دیگر رسانه‌های ایران طی روزهای گذشته با انتقاد از جریان صدری‌ها اعتراضات آنها در برابر پارلمان عراق را به زیان پرورسه سیاسی در عراق قلمداد کردند.

گفتنی است که ایران از حکومت نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق که در فهرست سازمان ملل به فاسدین حکومت در جهان معروف شد حمایت می کرد. در زمان نوری المالکی شهرهای بزرگ عراق مانند موصل، رمادی و فلوجه به دست داعش سقوط کرد. خزانه مالی عراق به غارت رفت و فساد مالی و اداری بی سابقه‌ای در این کشور رخنه كرد.