.
.
.

کمیسرعالی حقوق‌بشر: شکست شورای امنیت در حل بحران سوریه شرم‌آور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زید بن رعد الحسین کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد طی سخنانی هشدار داد که افزایش خشونت در سوریه می‌تواند به سطوح جدیدی از «وحشت آفرینی» منتهی شود.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت:« گزارش‌هایی از تجمع نیروی نظامی وجود دارد که نشانگر آمادگی برای ویرانی بیشتر است».

به گزارش آژانس خبری الیوم الجدید مصر، کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل‌ متحد افزود: «شکست مستمر شورای امنیت در جلوگیری از جنگ در سوریه شرم‌آور است. بسیاری بر این باورند که قدرتهای بزرگ جهان در عمل در قربانی شدن هزاران انسان و آوارگی میلیونها نفر دست دارند».

هشدار سازمان ملل‌متحد نسبت به اوضاع انسانی در سوریه

سازمان ملل‌متحد هشدار داد در صورتی‌که نقض آتش‌بس ادمه داشته باشد، صدها هزار تن از مردم سوریه چه بسا نتوانند کمکهای اضطراری انسانی دریافت کنند.

یان ایگلند که گروه کار انسانی سوریه را اداره می‌کند گفت: «در ساعتهای و روزهای آینده جان بسیاری از انسانها در معرض خطر قرار دارد».

وی به‌دنبال نشست با نمایندگان 17 کشور عضو گروه بین‌المللی حمایت از مردم سوریه گفت:« از زمان توافق آتش‌بس، پیشرفتهایی حاصل شد، اما تمام اینها اگر که درگیری و بمباران غیر نظامیان و امدادگران ادامه داشته باشد می‌تواند از بین برود».

یان ایگلند ابراز تأسف کرد که آژانسهای کمک‌رسانی نتوانسته‌اند به بازدید از 35 شهرک که در آنها نزدیک به 905هزار نفر زندگی می‌کنند بپردازند.

این مقام سازمان ملل‌متحد به‌خصوص به دوما، شرق حرستا، داریا، عربین، زملکا و الزبدانی در حومه دمشق اشاره کرد.