.
.
.

سعودی حملات جنگنده‌های اسد علیه حلب را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه پادشاهی سعودی، روز شنبه در اظهاراتی حملات نیروهای اسد علیه حلب را که به ویرانی یک بیمارستان و کشته شدن دهها نفر از جمله کودکان و پزشکان انجامید، به شدت محکوم کرد. این بیمارستان توسط یک سازمان بین المللی اداره می شد.

به گزارش الاخباریه.نت یک منبع در وزارت خارجه پادشاهی سعودی تاکید کرد که این عمل تروریستی، آتش بس اعلام شده را کاملا نقض می کند و در تعارض با قوانین بین المللی و ارزشهای انسانی است و در تلاش برای ناکام گذاشتن تلاش های بین المللی برای رسیدن به راه حل سیاسی و جلوگیری از رسیدن کمک های بشر دوستانه به ملت برادر سوریه، به شمار می رود.

این منبع افزود که اقدام بشار اسد طاغوت دمشق، به این عمل جنایتکارانه بر عدم جدی بودن وی در پاسخگویی به درخواست جامعه جهانی و عدم جدی بودن او در ادامه گفتگوهای صلح برای رسیدن به راه حل مسالمت آمیز بر اساس اصول ژنو1 و قطعنامه 2254 را تاکید می کند.

این منبع از جامعه جهانی و همپیمانان بشار اسد که در توقف آتش بس اعلام پایبندی نموده اند خواست با اتخاذ اقدامات لازم به این تجاوزات و همه جنایت هایی که از سوی بشار اسد و حمایت کنندگان وی علیه ملت برادر سوریه انجام می شود، پایان دهند.